25
28.07.2020, 12:20Lektura na 2 minuty

StarCraft II świętuje dziesiąte urodziny sporą aktualizacją [WIDEO]

Zadowoleni będą przede wszystkim twórcy map.


Witold Tłuchowski

Mało było gier, na które czekałem bardziej niż na StarCrafta II – a właściwie jego pierwszą część, bo do Heart of Swarm i Legacy of the Void podchodziłem już z nieco większym spokojem. Do dziś „dwójka” pozostaje – obok pierwszej części – moim ulubionym RTS-em i z przyjemnością oglądam mecze zawodowców, nawet jeżeli z mety wypadłem już lata temu. Wczoraj minęło jednak równe 10 lat od premiery Wings of Liberty, co jest świetnym pretekstem do powrotu.

Szczególnie że sam Blizzard zachęca do tego aktualizacją wypuszczoną z okazji dziesiątych urodzin. Wśród mniejszych rzeczy mamy np. nowe osiągnięcia w kampaniach, talenty prestiżowe dla dowódców w trybie kooperacji, kolejni komentatorzy, drobne elementy usprawniające rozgrywkę i oczywiście poprawki błędów. Głównym daniem pozostaje edytor, który doczekał się pewnych zmian.

Przede wszystkim tworzenie własnych map ma być łatwiejsze i mniej frustrujące. Być może ważniejsza jest jednak dodanie do Salonu Gier kolejnej kategorii: kampanii. Dzięki temu niestandardowe kampanie tworzone przez graczy rozegramy z jego poziomu, a one same będą o wiele prostsze do przygotowania – chociażby dzięki wsparciu rzeczy tak podstawowej jak wsparcie dla możliwości ładowania z mapy na mapę. Imponującą listę zmian w edytorze znajdziecie TUTAJ.

Choć na patch 5.0 trudno narzekać, fani liczyli chyba na nieco huczniejsze świętowanie.

Warto przypomnieć, że StarCraft II od 2017 dostępny jest za darmo (tj. znaczna jego część).

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5499

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane