1
4.08.2022, 09:30Lektura na 1 minutę

Steam oficjalnie odblokowany w Indonezji

Valve zaakceptowało nowe prawo Indonezji i zgodnie z umową Steam jest już tam ponownie dostępny.


Patryk „Delighter” Żelazny

Być może słyszeliście o sprawie zablokowania platform (w tym Steama, Epica, etc.) w Indonezji ze względu na niezaakceptowanie nowego prawa. Wywołało to niemałą burzę w sieci, ponieważ mówimy tu o odcięciu być może nawet 190 milionów użytkowników od dużych serwisów (pomijając tych, którzy obeszli sytuację VPN-em). Jest to problem nie tylko dla graczy, którzy stracili dostęp do swoich gier, ale również dla samych serwisów, bo straciły ogromną bazę użytkowników – miejmy nadzieję tymczasowo.

W ostatnim tekście na ten temat informowaliśmy, że nad rozwiązaniem problemu pracowało między innymi Valve, któremu najwidoczniej udało się dojść do porozumienia i zarejestrować się w Kementerian Komunikasi dan Informatika. To oznacza, że Steam został odblokowany i jest znów dostępny w Indonezji.

Mimo to wciąż nie mamy informacji dotyczących choćby Epic Games Store, Uplaya czy Origina. Branżowy analityk Daniel Ahmad poinformował, że odblokowane zostały również m.in. Yahoo czy PayPal. W tym drugim przypadku udało się sytuację opanować zanim w ogóle doszło do blokady – władze dały swoim obywatelom pięć dni na wypłatę zgromadzonych tam środków, ale na szczęście nie było to konieczne.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów423

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane