1
6.06.2023, 16:45Lektura na 2 minuty

Steam pokaże najniższą cenę gry z ostatnich 30 dni

W niektórych krajach Unii Europejskiej Steam już pokazuje najniższą cenę gry z ostatnich 30 dni, zgodnie z dyrektywą Omnibus.


Patryk „Delighter” Żelazny

Wraz z początkiem 2023 roku w życie weszła dyrektywa Omnibus. Ma ona na celu ułatwić orientowanie się w cenach produktów i chronić konsumentów przed brzydkimi praktykami sprzedawców. W praktyce opiera się na tym, że sklep ma obowiązek podać najniższą cenę każdego produktu z ostatnich 30 dni.

Pół roku później: Valve zaczęło zastosowywać się do Omnibusa, jak donosi SteamDB. Na razie powoli, ponieważ jeszcze nie we wszystkich krajach Unii Europejskiej pojawia się stosowna informacja. Niestety wśród aktualnie objętych nią państw nie znajduje się Polska. Ale kiedy i na nas przyjdzie pora, to w karcie gry, nad przyciskiem „kup”, zobaczymy małą tabelkę pokazującą cenę regularną, najniższą z ostatnich 30 dni oraz aktualną.

Czy to duże ułatwienie? Z jednej strony fajnie, że coś takiego się pojawi, ale z drugiej strony i tak nie będzie to jakimś game changerem. W końcu jeśli chcemy zobaczyć cenę danej gry sprzed tygodnia, miesiąca i dalej, to wystarczy się udać na SteamDB. Tam nawet możemy zobaczyć pełną jej historię, odkąd tylko pojawiła się na platformie Valve. Ale zawsze zaoszczędzi to tych kilku kliknięć.

Na ten moment nie wiadomo, w jakich krajach taka opcja jest już dostępna i kiedy zacznie pojawiać się w następnych.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze