5
16.09.2017, 20:47Lektura na 1 minutę

Steam: Rekordowa liczba jednocześnie zalogowanych użytkowników

Było to możliwe w dużej mierze dzięki PUBG.


Paweł „Cursian” Raban

Platforma Valve zanotowała dziś rekordową liczbę jednocześnie bawiących się graczy – było to ponad 15 milionów osób. Spójrzcie zresztą na stosowny wykres.

Wynik ten osiągnięty został głównie dzięki obłędnej, wciąż rosnącej popularności PlayerUnknown’s Battlegrounds. Niedawno informowaliśmy o tym, że gra przekroczyła barierę miliona jednocześnie zalogowanych graczy, teraz SteamCharts wspomina już o ok. 1,35 miliona, co oznacza, że pobity został poprzedni najlepszy wynik w historii – 1,29 miliona Doty 2. Pomyśleć, że autorzy początkowo zakładali, że sprzedaż w pierwszym roku nie przekroczy 300 tysięcy kopii...

Redaktor
Paweł „Cursian” Raban

Jestem wielbicielem turówek i wszelkiej maści erpegów: zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Do tego zdeklarowanym zwolennikiem tytułów dla jednego gracza, przy czym od tej zasady istnieje jeden poważny wyjątek – World of Warcraft. W Azeroth przesiedziałem więcej godzin, niż chciałbym przyznać, raz ciesząc się każdą chwilą, kiedy indziej zrzędząc na czym świat stoi. Nie wyobrażam sobie dnia bez książki (niemal zawsze fantastyki), za to spokojnie obyłbym się bez kina i seriali. Z CDA związany jestem od 2011 roku.

Profil
Wpisów3204

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane