21.03.2023, 15:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Steam: Valve może pracować nad systemem „notatek w grach”

Dataminer i twórca SteamDB znalazł w plikach Steama ślady świadczące, że Valve może pracować nad nową, ciekawą funkcją.


Patryk „Delighter” Żelazny

Zaledwie kilka dni temu doczekaliśmy się ułatwienia na Steamie w kwestii przenoszenia plików gier pomiędzy komputerami a Steam Deckami. Super sprawa, nie ma co – a istnieje możliwość, że na tym się nie kończy i w (oby) niedalekiej przyszłości doczekamy się następnych ciekawych funkcji na platformie Valve.

Tylko nie mam na myśli jakichkolwiek funkcji (bo prędzej czy później jakieś na pewno się pojawią), ale konkretnie piję tutaj do doniesień Pavla Djundika, dataminera oraz twórcy znanego i kochanego SteamDB. Opublikował na Twitterze dwa intrygujące screenshoty z plików Steama, na których widać fragmenty kodu odnoszące się do czegoś określanego jako „notatki do gier”. To może oznaczać wiele najróżniejszych rzeczy i bawimy się tutaj w zgadywanki, jednak jedną z najbardziej prawdopodobnych opcji jest możliwość... cóż, tworzenia notatek – takich bezpośrednio w grze, przez co nie byłoby już konieczności zapisywania rzeczy na kartce, telefonie czy komputerze po wcześniejszym zminimalizowaniu gry.

To byłoby szczególnie użyteczne narzędzie graczy lubujących się w grach logicznych czy detektywistycznych (jak ja bym chciał mieć coś takiego podczas gry w Kingdom Come: Deliverance!), bo mogliby zapisywać lokalizacje ciekawych miejsc, szyfry czy chociażby wypisać sobie gdzieś wszystkie możliwości rozwiązania zagadki. Do tego notatki miałyby być dostępne zarówno w samej bibliotece Steama, jak i w internecie.

Zresztą gracze już lata temu wspominali, że podobna funkcja byłaby naprawdę mile widziana, przy czym można znaleźć (niestety krótkie) dyskusje już z 2013 czy 2019 roku.

Co więcej, Djundik informuje także, że Valve poza systemem notatek może pracować powiadomień podobnych do tych, jakie są w aplikacji mobilnej.

Nie zapominajmy jednak, że to wszystko pozostaje w sferze domysłów i ostatecznie nic podobnego może się nie pojawić na platformie Valve.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze