18.03.2024, 12:00Lektura na 1 minutę

Steam (znowu) z rekordem jednocześnie zalogowanych graczy

Jeszcze jakiś czas temu Steam cieszył się co roku z takiego rekordu. Teraz co kilka tygodni platforma może otwierać szampana.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Steam, jako największa platforma z grami oraz użytkownikami na świecie, pomimo wszelkich przeciwności losu cały czas się rozrasta, co wyraźnie pokazują kolejne liczby. Na początku marca pobito rekord jednocześnie zalogowanych użytkowników, który ustanowiono w styczniu, a tamten z kolei przebijał rezultat osiągnięty rok wcześniej. Trochę to się robi nudne, nie uważacie?

Jaki wynik będzie widniał teraz przez najbliższe dwa tygodnie jako rekord? Według SteamDB w jednym momencie na Steamie zalogowanych było 36 354 393 graczy. To o 968 863 użytkowników więcej niż podczas poprzedniego rekordu ustanowionego 10 marca i o 2 055 443 graczy więcej w porównaniu z rezultatem z 2 marca. Wyniku ze stycznia lepiej nie podawać, bo może być mu trochę wstyd.

Nowy rekord mógł zostać sprokurowany przez wiosenną wyprzedaż na Steamie, która zawsze przyciąga graczy masą okazyjnych promocji, chociaż aktywnie grających również nie brakowało. Samo top 10 najpopularniejszych gier na Steamie przyciągnęło 4 665 812 graczy.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów376

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze