2
12.04.2024, 10:30Lektura na 2 minuty

Stellar Blade: Wersja demo popularniejsza od dema Final Fantasy VII Rebirth

Nie doczekaliśmy się nawet premiery dzieła studia Shift Up, a już bije ono rekordy popularności. W demo Stellar Blade zagrało więcej osób niż w wersję demonstracyjną Final Fantasy VII Rebirth.

Kontrowersje dotyczące wyglądu protagonistki Stellar Blade wydają się na razie właściwie tylko pomagać grze. Temat modelu postaci Eve był w ostatnim czasie podejmowany przez tak wiele osób, że dzieło studia Shift Up zyskało dzięki temu dodatkowy rozgłos. To, jak popularne stało się Stellar Blade, doskonale obrazuje liczba graczy, jaka sięgnęła po demo produkcji, która przebiła rekord osób bawiących się w wersję demonstracyjną Final Fantasy VII Rebirth.

Według danych, jakimi podzielili się z nami analitycy z Ampere Analysis, w demo Stellar Blade w rekordowym momencie grało aż 690 tys. osób. Przy tak fantastycznym wyniku liczby z wersji demonstracyjnej Final Fantasy VII Rebirth nie robią już aż tak dużego wrażenia. W demo produkcji Square Enix w szczytowym momencie bawiło się bowiem 380 tys. graczy, a więc niemal o połowę mniej niż w przypadku Stellar Blade.


Pomimo pewnych podobieństw pod względem gatunku i stylu, a co za tym idzie potencjalnej publiczności, Stellar Blade i Final Fantasy VII Rebirth reprezentują zupełnie różne przypadki komercyjne. Rebirth opiera się na swojej kultowości z głęboko zakorzenionym fandomem – ponadto jest to kontynuacja, a nie samodzielna gra [...] Z kolei Stellar Blade to zupełnie nowa marka, bez wcześniej istniejącego fandomu, co znacznie utrudnia przewidywanie jej sprzedaży.


Z analizy Ampere Analysis wynika również, że Stellar Blade może przebić Rebirth także pod względem liczby osób, które zagrają w grę na premierę. Według analityków twórcy produkcji mają prawo się spodziewać, że w dniu jej debiutu, czyli dokładnie 26 kwietnia, przyciągnie ona do siebie nawet 4 miliony graczy. Oznaczałoby to prawie dwukrotnie lepszy wynik od tego, jaki osiągnęło dzieło Square Enix (ponad 2,2 mln osób), choć trzeba tu mieć na względzie to, że są to wciąż jedynie przewidywania.

Zarówno Final Fantasy VII Rebirth, jak i Stellar Blade dostępne są jedynie na PlayStation 5.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów183

Obserwujących2
Stellar Blade
Ocena redakcji
8
Ocena użytkowników
-
Platformy
PS5
Gatunek
RPG/akcja
Producent
-
Stellar Blade

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze