1
30.05.2023, 12:00Lektura na 2 minuty

Street Fighter 6 w oceanie pochwał. Są pierwsze recenzje

Fani legendarnej serii Street Fighter mają powody do radości. Czeka na nich świetna produkcja do ogrania.


Marcin Hołowacz

IGN wystawia ocenę 9/10 i dzieli się spostrzeżeniem, że Street Fighter 6 ma świetny zestaw 18 postaci, a tzw. Drive System ma być zaskakująco dobrym rozwiązaniem. Mamy zatem specjalne ruchy Ovedrive, Drive Rush, Drive Parry, Drive Reversals, a także Drive Impact. To nowa odmiana wcześniejszych EX Special Moves i recenzent jest z tego bardzo zadowolony.

GameSpot dał 9/10 punktów, wspominając m.in. o wadzie w formie spadków płynności w World Tour. Natomiast w zaletach wymieniono ogólnie przyjemne doświadczenia płynące z rozgrywki sieciowej, ciekawe tryby zabawy, a także udany system walki, który w połączeniu z mechaniką Drive jest naprawdę satysfakcjonujący.

Game Informer podkreśla, że gracze mają tu ogrom strategicznych możliwości, a sama rozgrywka daje masę zabawy. Drive System uznano za eleganckie rozwiązanie, które skutecznie łączy w sobie kilka ważnych mechanik i wciąga do dynamicznej gry, opartej na potencjalnym ryzyku oraz związanej z nim nagrodzie. Autor recenzji stwierdza, że hype był duży, lecz Street Fighter 6 spełnił oczekiwania. Game Informer dał ocenę 9,5/10.

Street Fighter 6
Street Fighter 6

PC Gamer wystawił 89/100 punktów. Recenzentka napisała, że poprzeczka została postawiona wysoko, a Street Fighter 6 sprawdzi się zarówno w rękach weteranów, jak i zupełnie nowych graczy. W podsumowaniu zaznaczyła, że jej zdaniem to jedna z najlepszych bijatyk dekady. Capcom zapewnia masę sposobów na rozgrywkę i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Co więcej, podobno tytuł będzie naprawdę dobry dla tych osób, które od zawsze miały opory w ogrywaniu tego typu gier. Innymi słowy, Street Fighter 6 to idealna propozycja na pierwszą bijatykę w życiu.

W chwili pisania tego newsa Street Fighter 6 cieszy się wynikiem 93 na Metacriticu dla wersji PC. Wersja PS5 ma 92 punkty, a wersja na Xboksy Series X/S ma 89 punktów. Przy okazji wspomnę, że pośród internetowych recenzji można znaleźć również maksymalne noty: Wccftech dało 10/10 punktów, a Twinfinite wystawiło 5/5 w swojej skali ocen.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze