5
11.05.2022, 16:30Lektura na 1 minutę

Sukces finansowy Capcomu – rekordowe przychody piąty rok z rzędu

Japoński koncern pochwalił się wynikami finansowymi za rok podatkowy 2021/22. Skonsolidowany przychód wyniósł ponad 110 miliarda jenów wobec 95 miliardów z ubiegłego roku.


Piotr „SteamPunker” Konopnicki

Sprawozdanie finansowe z 31 marca 2022 donosi również, że Capcom z powodzeniem sprzedał 32,6 miliona gier (wobec 30,1 miliona w roku poprzednim). Do sukcesu w sektorze treści cyfrowych – do których zaliczają się produkcje multimedialne – przyczyniły się takie premiery, jak Resident Evil Village, Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin czy pecetowa edycja Monster Hunter Rise.

Raport budżetowy przyniósł również ciekawe informacje odnośnie do popularności konkretnych gier wydawcy. Wspomniany wcześniej Resident Evil rozszedł się w imponującej liczbie 6,1 miliona egzemplarzy. Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin może poszczycić się wynikiem 1,5 miliona sprzedanych sztuk. Ponadto niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się takie tytuły, jak wydany w 2019 roku Monster Hunter World: Iceborne czy Resident Evil 7. Ogólny zysk na grach komputerowych wyniósł 87,5 miliarda jenów (około 3 miliarda złotych), co jest wzrostem o 16,2 punkty procentowe.

Wybiegając w przyszłość, Capcom szacuje, że do końca bieżącego roku fiskalnego, tj. 31 marca 2023 przewidziany zysk netto wyniesie 120 miliardów jenów.


Czytaj dalej

Redaktor
Piotr „SteamPunker” Konopnicki

Psychofan SteamPunku, dla którego nie ma „za trudnych” gier. Z zamiłowania strateg, z przekonań – lokalny patriota.

Profil
Wpisów22

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze