3
4.02.2022, 14:12Lektura na 2 minuty

Świetna sprzedaż Pokémon Legends: Arceus

W ciągu tygodnia od premiery gra pobiła rekord poprzednich części serii.


Joanna „Ranafe” Pamięta-Borkowska

Już w pierwszym tygodniu po premierze gra sprzedała się w liczbie 6,5 miliona egzemplarzy. Jest to jeden z najlepszych startów w historii serii. Studio Game Freak, które zaryzykowało i postanowiło nieco odejść od formuły poprzedników, może być z siebie dumne.

O wysokim wyniku sprzedaży poinformował na swoim koncie na Twitterze amerykański oddział Nintendo:

Nie jest tak, że poprzednie części serii sprzedały się o wiele gorzej. Pokémon Sword & Shield (2019) w pierwszym tygodniu po premierze rozszedł się w liczbie prawie 6 milionów, zaś Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl (2021) w tym samym czasie dociągnął do podobnego pułapu. Najgorszą sprzedaż zaliczył Pokémon Let’s Go Pikachu & Eevee – 3 miliony.

Pokémon Legends: Arceus dostało całkiem dobre oceny, zaś na Metacriticu średnia wynosi 86/100. Nasz naczelny zresztą zdradził mi, że są to najprawdopodobniej najlepsze pokémony od dłuższego czasu. Tekstu jego autorstwa spodziewajcie się na dniach!

Gra ukazała się 28 stycznia tego roku na Switcha.


Czytaj dalej

Redaktor
Joanna „Ranafe” Pamięta-Borkowska

Operuję padem jak nunchako, chociaż wolę chińskie sztuki walki. Nie ma gatunku gier, którego bym nie lubiła – są tylko takie, które szybciej mnie nudzą. Cenię dobrą opowieść, chociaż czasami wystarczy mi piękne uniwersum albo jak postać się przekonująco drapie. Pisałam wcześniej w Ja, Rock! i Polygamii, a gram od zeszłego wieku, co brzmi, przyznacie, poważnie.

Profil
Wpisów107

Obserwujących28

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze