9
28.03.2012, 09:49Lektura na 2 minuty

Takedown: Nowy Kickstarter, "shooter a´la SWAT 3 i Rainbow Six" od twórcy Halo: Reach [WIDEO]

Jakiś czas temu Christian Allen, jeden z twórców Halo: Reach, wystartował z własnym projektem w ramach Kickstartera – Crowdsourced Hardcore Tactical Shooter. Jako że nie cieszył się on popularnością, postanowiono zmienić sposób jej promocji, w tym nazwę.


Piotrek66

Zbiórka w ramach Kickstartera trwa już od trzech tygodni. Niestety w tym czasie zdołano uzbierać zaledwie 70 tysięcy dolarów, podczas gdy na realizację projektu potrzeba 200 tysięcy dolarów.

W tekście opublikowanym na łamach Kotaku Christian Allen stwierdził, że powodem tak kiepskiego wyniku był brak promocji faktu, że w jego zespole jest szereg utalentowanych, doświadczonych developerów – niestety mniej znanych, niż Tim Schafer, czy Brian Fargo, należało więc przedstawić graczom ludzi, stojących za tym projektem. Ponadto – jak twierdzi Allen – opublikowany film nie zachęcał do wspierania gry. Przede wszystkim jednak „nazwa była do bani”.

Dlatego też postanowiono – na nowej stronie produkcji w serwisie Kickstarter (TUTAJ) – uchylić nieco rąbka tajemnicy o ekipie developerskiej, nakręcić nowy film promocyjny oraz zmienić tytuł. Od teraz projekt zwie się Takedown.

Od chwili wprowadzenia zmian gra uzbierała dodatkowe 30 tysięcy dolarów i w tej chwili posiada 104,21 tysięcy dolarów. A poniżej znajdziecie jej zwiastun:

Sama produkcja nie będzie - jak obiecuje Allen - "kinowym shooterem", ale grą pokroju pierwszych części Rainbow Six i serii SWAT, gdzie liczyła się taktyka i planowanie akcji. Platformami docelowymi są PC, X360 i PS3.


Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze