259
24.06.2011, 09:55Lektura na 2 minuty

Team Fortress 2 za darmo. Na zawsze. [WIDEO]

Długo nie musieliśmy czekać na „pierwszą darmową grę od Valve”, choć jest ona pewnym zaskoczeniem. Przedstawiciele studia poinformowali, że w trybie natychmiastowym na model F2P przechodzi… Team Fortress 2! (A w bonusie: Meet the Medic!)


Piotrek66

Pierwsze informacje o darmowym Team Fortress 2 zdradził w wywiadzie udzielonym serwisowi Develop Robin Walker, główny projektant gry. Według niego, twórcy planowali przeniesienie produkcji na system Free-to-Play od dawna – a konkretniej od czasu wprowadzenia sklepu z przedmiotami.

Od dzisiaj gracze mogą za darmo, bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat, grać po sieci w Team Fortress 2. Tak jak w każdej produkcji F2P, tak i tutaj obecne są oczywiście konta Premium. Te ostatnie otrzymają wszyscy ci, którzy kupili pudełkową wersję gry lub edycję cyfrową (przed zmianą systemu) albo dokonali choć jednego zakupu w sklepie Mann Co.

Najważniejsze, że właściciele zwykłych kont będą mogli bezproblemowo cieszyć się rozgrywką, choć pojawią się pewne ograniczenia. Nie będą one jednak uciążliwe. Osoby niepłacące otrzymają dostęp do 50 slotów na itemy (posiadacze Premium dostaną 500 slotów, z możliwością rozszerzenia do tysiąca), a w trakcie zabawy będą mogli natrafić tylko na standardowe przedmioty (reszta będzie mogła zdobyć jeszcze rzadkie i kosmetyczne). Ograniczony zostanie jednak handel i system prezentów – właściciele darmowych kont będą mogli w obu przypadkach tylko otrzymywać rzeczy.

Źródłem dochodów gry będą mikrotransakcje – we wspomnianym już sklepie gracze będą kupić różnego rodzaju przedmioty, takie jak nakrycia głowy, bronie, czy umiejętności. Twórcy obiecują, że przejście Team Fortress 2 na model F2P nie ograniczy częstotliwości odnajdywania w trakcie rozgrywki nowych rzeczy, czy zmniejszenia tempa publikacji kolejnych łatek.

Uruchomienie darmowej wersji gry (którą możecie pobrać ze Steama) jest elementem wydania ogromnej jej aktualizacji o nazwie Uber Update. A poniżej możecie obejrzeć dwa najnowsze zwiastuny Team Fortress 2. Pierwszy prezentuje grę w wersji F2P, a na drugim możemy "poznać medyka".

Free-to-Play:

Medyk:

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze