19.01.2024, 16:30Lektura na 2 minuty

Tekken 8: Kontrowersyjna opcja dostępności ma zostać naprawiona

Przeznaczony dla osób dotkniętych ślepotą barw tryb wyświetlania obrazu w ósmym Tekkenie ma zostać zmieniony. Filtr powodował zawroty głowy i migreny.

Opcje dostępności w grach mają w założeniu umożliwić i uprzyjemnić niektórym osobom doświadczenie rozgrywki, ale w przypadku ósmego Tekkena sprawa wygląda nieco bardziej skomplikowanie. Otóż filtr wyświetlania obrazu, który miał ułatwić odbiór gry osobom dotkniętym ślepotą barw, wywoływał zawroty głowy i migreny. Specjalista ds. dostępności, Ian Hamilton, stwierdził nawet, że opcja ta może w niektórych przypadkach doprowadzić do zgonu.

Początkowo reżyser Tekkena 8, Katsuhiro Harada, powiedział, że niektóre osoby nie zrozumiały opcji, które jego zespół próbuje wprowadzić do gry. Teraz jednak na Tekken World Tour Finals odniósł się do sprawy po raz drugi. Harada przekazał, że po otrzymanych uwagach filtr został odpowiednio dostosowany do szerszej grupy odbiorców. Stwierdził też, że poprzednia wersja trybu była jedynie pracą w toku.


Właściwie to była to dopiero praca w toku. Znacznie to ulepszyliśmy, aby rozwiązać część problemów i sprawić, że opcja będzie działać lepiej dla większego grona osób.


Pozostaje pytanie, czy zastosowane przez twórców zmiany wystarczą do tego, by tryb nie spotkał się z krytyką i spełnił swoje zadanie. Nie wiadomo też, czy nowa wersja filtra będzie dostępna na premierę Tekkena 8, czyli już 26 stycznia tego roku. Byłaby to wielka strata dla gry, gdyby okazało się, że nie wszystkie opcje dostępności działają właściwie, jako że ósma część serii bijatyk Bandai Namco może okazać się właśnie tą najprzystępniejszą.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów183

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze