26.08.2022, 08:45Lektura na 1 minutę

Tetris: Polak został mistrzem świata w stylu DAS

W niemieckiej miejscowości Fürth odbyły się mistrzostwa świata, w których zwyciężył 20-latek z Polski.

Patryk „Delighter” Żelazny

Nic tak nie cieszy, jak Polak zajmujący pierwsze miejsce w mistrzostwach świata w jakiejkolwiek dyscyplinie (no, chyba że jeszcze Niemiec zajął drugie, wiadomo). Taka właśnie sytuacja miała miejsce w ostatni weekend (20-21 sierpnia) w niemieckiej miejscowości Fürth. Odbyły się tam mistrzostwa świata w Tetrisie klasycznym w stylu DAS*.

Szansa na to najwidoczniej była niemała, bo w turnieju wzięło udział 55 zawodników z dwudziestu krajów, z czego Polaków było aż 12. Zwycięzcą okazał się 20-letni Adam Matys z Bytomia, w internecie używający pseudonimu „AdamMts02”. Pokonał pochodzącego z Niemiec gracza „TetrisSchnecke” w stosunku 4:3.

Finały, w tym ostateczną rozgrywkę, można obejrzeć na Twitchu POD TYM LINKIEM.

Przyznam, że nie spodziewałem się takich emocji podczas oglądania rozgrywek z Tetrisa. Zaskoczenie. Jeśli ktoś miałby ochotę obejrzeć je na żywo, niedługo będzie ku temu świetna okazja, ponieważ odbędą się na Coperniconie – Toruńskim festiwalu fantastyki od 16 do 18 września.

*Delayed Auto Shift – odnosi się do techniki opóźniania przesuwania bloków w lewo lub prawo w najwcześniejszych wersjach Tetrisa. Manipulacja czasem opóźnienia może sprawić, że bloki stają się „śliskie” lub przeciwnie, co znacząco wpływa na dynamikę rozgrywki.