1
17.11.2022, 14:30Lektura na 2 minuty
Wideo

The Dark Pictures Anthology: Directive 8020 zabierze nas w kosmos

Kolejna część antologii The Dark Pictures doczekała się zwiastuna, który zdradza jej pozaziemski setting.


Jakub „rajmund” Gańko

Już jutro na rynek trafi The Devil in Me, czyli ostatnia odsłona pierwszego sezonu antologii The Dark Pictures. To jednak wcale nie koniec serii horrorów brytyjskiego studia Supermassive Games. Do sieci trafił już zwiastun kolejnej historii, która zostanie opowiedziana w ramach antologii. Jeśli tytuł Directive 8020 kojarzy wam się futurystycznie, to macie dobre przeczucia.

Niespełna minutowy trailer obejrzycie poniżej:

Wideo pozwala nam się wsłuchać w dwie wiadomości głosowe. Pierwsza, od niejakiego komandora Stafforda, opowiada o misji statku Cassiopeia, który podjął się badania tajemniczej Charybdy i doznał uszkodzeń. Komandor zdaje się je bagatelizować, ale zupełnie inaczej do sprawy podchodzi autor drugiej wiadomości, Thomas Carter. W swoim nagraniu twierdzi, że coś złego stało się z jego koleżanką z załogi i teraz próbuje go zabić. Nagranie przerywa Stafford, który zapowiada, że kolejną transmisję usłyszymy z orbity przyszłego domu ludzkości.

Całość brzmi tajemniczo, ale wystarczy pobieżna znajomość prawideł rządzących kosmicznym horrorem, by domyślić się, w jakim kierunku to może prowadzić. No właśnie, wygląda bowiem na to, że Supermasywni ulegli popularnemu trendowi zalewania nas grami science fiction, o którym pisał niedawno Wokulski. Tak jakby nadchodzące The Callisto Protocol czy remake Dead Space'a nie wyczerpywały w pełni tematu...

Wideo nie zdradza, kiedy poznamy tajemnice Directive 8020, ale prawdopodobnie premiery możemy spodziewać się mniej więcej za rok. Wiemy już wszakże, że z planów wydawania dwóch odsłon antologii The Dark Pictures rocznie nic nie wyszło i kolejne gry dostajemy w kilkunastomiesięcznych odstępach.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1776

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze