1
23.08.2022, 06:30Lektura na 2 minuty

The Game Awards: Znamy datę rozdania tegorocznych nagród

The Game Awards powraca, tym razem z jedną dodatkową kategorią nagród.


Samuel Goldman

Geoff Keighley to postać, której nie trzeba nikomu przedstawiać; dziennikarz aktywny w branży od wielu lat stoi w centrum największych wydarzeń growych i dużą część z nich współorganizuje – jak chociażby The Game Awards, w kuluarach nazywane „growymi Oscarami”. W ubiegłym roku obeszło się bez większych zaskoczeń (choć z kilkoma wygranymi było mi nie po drodze), a w tym… Cóż, zobaczymy. Rok 2022 jeszcze się nie skończył i przed nami sporo premier. Oby lepszych niż to nieszczęsne Saints Row...

Oprócz klasycznego zestawu kategorii znanych wam z poprzednich lat, na The Game Awards 2022 pojawi się kolejna, przyznawana dla najlepszej adaptacji gry wideo. Keighley w wywiadzie dla magazynu Deadline wypowiedział się o niej tak:


Nagroda za najlepszą adaptację gry to dobry sposób na to, by zarówno branża growa, jak i sami gracze pochylili się nad pracą ludzi, dostosowujących do innych mediów historie i zasady rządzące światami z gier. Przy tak wielu projektach inspirowanych grami nadszedł wreszcie czas, by uhonorować kunszt tych adaptacji.


Tegoroczne The Game Awards odbędzie się 8 grudnia i będzie streamowane na ponad 40 popularnych platformach, takich jak YouTube, Facebook, Twitch, Twitter czy TikTokLive. Co ciekawe, w tym roku do imprezy dołącza IMAX, przygotowując The IMAX Experience – czym to dokładnie będzie, dowiemy się w nadchodzących miesiącach.

Jednak zanim przejdziemy do podsumowania roku, czeka nas jeszcze co najmniej jedna duża impreza – już dzisiaj rusza Gamescom 2022.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1151

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze