1
12.06.2022, 10:00Lektura na 1 minutę
Wideo

The Last Faith: Pikselartowy miks Bloodborne i Castlevanii na zwiastunie

Na pokazie The Future Games Show zaprezentowana została m.in. gra The Last Faith ochrzczona już w internecie jako Bloodborne 2D.

The Last Faith to gra typu metroidvania, w klimatach goryckiego horroru i z pikselartową grafiką. Ze zwiastuna, oprócz krwi, wręcz wylewa się mroczny klimat.

Twórcy zapowiadają walkę opartą na precyzji, a smaczku dodadzą starciom widowiskowe finishery. Główny bohater z gigantycznymi wężami, gargulcami i masą innego szkaradztwa będzie sobie radził za pomocą szerokiego arsenału: klasycznej broni białej, zaklęć oraz broni palnej.

W The Last Faith wcielimy się w postać Erica, który cierpi na przypadłość wielu growych protagonistów – utratę pamięci. Fabuła ma się obracać wokół starożytnych religii, bóstw oraz walki z czasem, ponieważ Eric szybko odkrywa, że stan jego umysłu systematycznie się pogarsza.

Do tego ma dojść nieliniowa eksploracja równocześnie pięknych i niepokojących gotyckich krajobrazów. Warto jeszcze wspomnieć, że gra powstaje dzięki udanej zbiórce w serwisie Kickstarter – 4 tysiące wspierających i łącznie zebrany nieco ponad 1 milion złotych.

The Last Faith ukaże się jeszcze w 2022 roku, ale dokładna data nie jest znana. Gra wyjdzie na PC, PlayStation 4 i 5, Xboksach One i Series X/S oraz na Nintendo Switch.

4
zdjęć

Redaktor
Karol Wilczek

Zakochany w grach od pierwszego Prince of Persia i komputerów z przyciskiem Turbo. Uwielbiam RPG, mam ogromny sentyment do klasycznych przygodówek.

Profil
Wpisów33

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane