2.11.2022, 17:12Lektura na 2 minuty

„The Last of Us”: Znamy oficjalną datę premiery!

Początek przyszłego roku będzie należał do Joela i Ellie – „The Last of Us” zadebiutuje w bardzo nieodległej przyszłości.

Ledwie wczoraj pisałem o przedwczesnym ujawnieniu daty premiery serialu, a dziś już pojawiła się oficjalna informacja: pierwszy odcinek „The Last of Us” pojawi się na HBO oraz HBO Max już 16 stycznia (amerykańska data to 15 stycznia). Ogłoszeniu towarzyszył świetny plakat:

„The Last of Us” opowie znaną z gry historię: 20 lat po gwałtownym upadku cywilizacji niejaki Joel zostaje zatrudniony celem przemycenia 14-letniej dziewczynki poza strefę kwarantanny. Z początku niewielkie zlecenie zmienia się w ogromną podróż, w której para przemierza Stany Zjednoczone i robi wszystko co trzeba, by przetrwać.

W głównych rolach wystąpią Pedro Pascal oraz Bella Ramsey. Bardzo obiecująco wygląda także skład ekipy po drugiej stronie kamery, ponieważ wśród scenarzystów znajdziemy Craiga Mazina (serial „Czarnobyl”, za scenariusz którego otrzymał nagrodę Emmy) oraz Neila Druckmanna – tego pana fanom growego pierwowzoru przedstawiać nie trzeba. Podobnie wygląda to od strony produkcyjnej: jedną z producentek jest Carolyn Strauss (ponownie „Czarnobyl”, ale także „Gra o Tron”), ale na liście znajduje się także Evan Wells z Naughty Dog, jak również Asad Qizilbash oraz Carter Swan z Sony.

Bardzo prawdopodobne, że w następnych tygodniach zarówno HBO, jak i Sony oraz Naughty Dog (twórcy oryginalnej gry, którzy właśnie zapowiedzieli grę planszową w tym uniwersum) zaczną zdradzać nieco więcej informacji na temat serialu. Z kolei grudniowe The Game Awards wydaje się być świetnym momentem do pokazania nowego zwiastuna. I nowej gry Kojimy, naturalnie.

Redaktor
Samuel Goldman

Człowiek (?) o co najmniej dwóch twarzach, PC Master Race z lenistwa, bo ciągle kiepsko idzie mi granie na padzie. Moja supermoc to nieprzyzwoicie duża wiedza na temat pewnej serii gier z akronimem w tytule, a supersłabość to liczne próby przejścia soulsów na klawiaturze. I koty. I dobre jedzenie. I dużo nieskończonych gier z wczesnego dostępu. I stare erpegi. I kawa. I...

Profil
Wpisów283

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane