6
4.10.2022, 09:45Lektura na 2 minuty

The Medium powróci jako serial. Tomasz Bagiński na pokładzie

Bloober Team nawiązał współpracę z Platige Image w celu stworzenia serialu na podstawie gry The Medium.


Jakub „rajmund” Gańko

O Bloober Teamie w ostatnich miesiącach głośno przede wszystkim za sprawą remake'u Silent Hilla 2, nad którym podobno pracują krakowiacy, ale teraz pora przypomnieć sobie o ich zeszłorocznym The Medium. Ciepło przyjęty horror z Marianną Rekowicz w roli głównej powróci w formie serialu fabularnego. Za produkcję odpowiadać będą Bloober Team i Platige Image, a wstępne prace będą realizowane pod nadzorem Tomasza Bagińskiego i Piotra Babieno.

Prezes Bloober Teamu nie kryje radości z faktu, że wreszcie udało mu się połączyć dwie bliskie jego sercu branże: filmową i grową.


Moja radość jest tym większa, że do produkcji biorą się dwie polskie firmy, a na podstawie naszej gry powstanie serial. Historia, którą opowiedzieliśmy w grze, została doceniona przez graczy, a teraz kolejne osoby będą mogły o niej usłyszeć.


Piotr Babieno

Babieno zwraca również uwagę na niedawne sukcesy seriali Netfliksa, które powstały na bazie znanych i cenionych marek ze świata gier wideo: „Cyberpunk: Edgerunners” czy „Arcane”. Jego zdaniem to doskonała chwila, by rozwijać tego typu projekty, które napędzają dalsze zainteresowanie grami.


Udział w nadzorze kreatywnym tak ważnej postaci w polskiej kinematografii jak Tomasz Bagiński udowadnia, że chcemy stworzyć coś naprawdę niesamowitego. Cały zespół pracujący nad koncepcją serialu poczuł, że pracuje nad czymś wyjątkowym. Mamy ogromną nadzieję, że ten zapał będzie widoczny w jakości serialu.


Piotr Babieno

Jak na razie współpraca Bloober Teamu z Platige Image obejmuje przygotowanie scenariusza do pierwszego odcinka oraz zarysu historii kolejnych. Dopiero później zostanie podjęta decyzja co do kontynuacji koprodukcji. Trzymam kciuki, bo historia ośrodka wypoczynkowego Niwa wydaje mi się świetnym materiałem na serial.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1783

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze