10
4.09.2022, 10:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Silent Hill 2: Wyciekły screeny bardzo wczesnej wersji remake'u od polskiego studia

Screenshoty są wielkości znaczka pocztowego. To kolejna w ostatnich miesiącach przesłanka, że remakiem zajmuje się studio Bloober Team.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Bardzo dużo kotłuje się ostatnio, jeśli chodzi o Silent Hilla. Konkretów niezmiennie brak, za to wycieki tryskają na lewo i prawo. Obecnie duże emocje wzbudza obiecany przez Konami powrót „serii, która jest uwielbiana na całym świecie” na tokijskich targach. Ja bym nie ufał zbytnio firmie, która najwyższe przychody w historii osiąga na byłym PES-ie oraz grach do kasyn, ale jakieś nadzieje się pojawiły. Mimo, że zdementowane przez jednego z leakerów cytowanego w powyższym linku – twierdzi on, że „duże” gry zostaną ogłoszone osobno.

Z kolei w maju dowiedzieliśmy się, że rzekomo w produkcji są trzy gry z serii: remake „dwójki” od Bloober Team, pełnoprawna odsłona oraz mniejsza, oparta na epizodach. Dzisiejsze wieści skupiają się na tym pierwszym.

Oficjalnie nie potwierdzono wciąż, że krakowskie studio, twórcy m.in. Layers of Fear i Blair Witch, pracuje w pocie czoła nad gruntowną przebudową Silent Hill 2, ale takie wieści dochodzą nas od dawna. Dziś (4 września 2022) znienacka wyciekła grupa screenshotów wielkości znaczka pocztowego. To pierwsze zdjęcia z prac nad remakiem, które ujrzały światło dzienne.

Silent Hill 2, rzekomy remake
Silent Hill 2, zdjęcie z rzekomego remake'u, źródło: @alej135 na Twitterze
Silent Hill 2, rzekomy remake
Silent Hill 2, zdjęcia z rzekomego remake'u, źródło: @alej135 na Twitterze

Oryginały były w nieco lepszej rozdzielczości, ale Konami zareagowało błyskawicznie; wpis zniknął z Twittera w niecałą godzinę po tym, jak wieść obiegła świat. Screenshoty trafiły na forum ResetEra. Chwilę później tamtejszym użytkownikom udało się przywołać Dusk Golema – bardzo znanego społeczności leakera, odpowiedzialnego między innymi za tajemnicze zrzuty ekranu w maju.

Skomentował on sprawę. Uważa, że są to antyki z propozycji, którą Bloober Team przedstawił Konami jeszcze w 2018 roku. Demo miało pokazywać bardzo wstępne pomysły na remake. 


Pochodzą one z wewnętrznego pokazu Bloobera, zanim to jeszcze dostało zielone światło od Konami. To dosłownie niebudżetowa wersja koncepcyjna, a nie produkt końcowy, miejcie to na uwadze. Ze wszystkiego, co mogło wycieknąć, to naprawdę w niczym nie przypomina ostatecznej gry.


Zakładając, że ten komentarz do rzekomych screenshotów jest prawdziwy, należy je więc traktować nie jako pełnoprawne wycieki, a bardziej – ciekawostkę dla fanów.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze