2
13.05.2022, 08:30Lektura na 3 minuty
Plotka

Silent Hill: Wyciekły screeny, które mogą pochodzić z nowej odsłony serii

Wiarygodny informator opublikował na Twitterze cztery screeny pochodzące rzekomo z nowego Silent Hilla. Grafiki mogą kojarzyć się z grami Bloober Team.


Jakub „rajmund” Gańko

Fani Silent Hilla nie mają łatwego życia – wiem coś o tym, jestem jednym z nich. A to skasowali nam Silent Hills, a to miesiącami wodzi się nas za nos jakimś Abandoned, a ostatnio jeszcze Konami opublikowało najlepsze wyniki finansowe w historii, co tylko potwierdza, że w sumie pozostawienie jego najmocniejszych marek na pastwę kurzu w niczym mu nie szkodzi. A potem pojawia się jakaś nowa plotka albo przeciek, który na chwilę rozpala iskrę nadziei w serduszku... Czy to już? Czy wreszcie dowiemy się, że ktoś podszedł z odpowiednim szacunkiem do naszej ukochanej marki? Nie chcę robić fałszywych nadziei, ale... być może?

Tym razem za zamieszanie odpowiada AestheticGamer / Dusk Golem, dość wiarygodny informator znany m.in. w społeczności Resident Evil. Na swoim Twitterze podzielił się garścią przecieków dotyczących rzekomo nowego Silent Hilla. Wspomina imiona postaci Anita i Maya, wiadomości SMS oraz informuje, że to nie jedyna gra z tej serii, która obecnie powstaje. Na dowód opublikował cztery screeny z 2020 roku.


Projekt może teraz wyglądać nieco inaczej, ale zdecydowałem się podzielić tymi zrzutami. Wiem, że wielu z was będzie miało wątpliwości, ale mam dużo dowodów do pokazania prywatnie, by udowodnić, że to prawda. Będę dalej czekał na oficjalną zapowiedź nowej gry Silent Hill.


AestheticGamer

Za wiarygodnością przedstawionych materiałów przemawia fakt, że zostały szybko zdjęte z tweeta informatora, a jego konto tymczasowo zablokowane za naruszenie praw autorskich. Na szczęście w internecie nic nie ginie.

Trzeba przyznać, że zaprezentowane screeny od razu kojarzą się z twórczością polskiego Bloober Team, szczególnie ze stylem graficznym zeszłorocznego The Medium. Na zaangażowanie studia mogłyby też wskazywać wspomniane wiadomości SMS, które odgrywały ważną rolę m.in. w Blair Witch jego autorstwa. Od lat chodzą słuchy, że krakowska ekipa pracuje nad kolejnym Silent Hillem, a nawiązana niedawno współpraca z Konami tylko podsyca plotki.

Po sieci krąży jeszcze jedno zdjęcie, które dodaje do sprawy kolejny smaczek dla fanów serii. Podpisany na nim jest bowiem Masahiro Ito, twórca z oryginalnego Team Silent, który odpowiadał m.in. za projekty potworów w pierwszych czterech częściach serii Silent Hill. Wraz z datą 20 października 2020, zgadzałoby się to z jego słowami ze stycznia 2020 roku, kiedy to informował na swoim Twitterze, że pracuje nad projektem, co do którego ma nadzieję, że nie zostanie skasowany.

Pozostaje trzymać kciuki za to, że tym razem faktycznie coś się wydarzy i już wkrótce doczekamy się oficjalnej informacji o nowym Silent Hillu.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów563

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane