13.01.2022, 16:02Lektura na 2 minuty
Zwiastun

The Settlers: Zagramy jeszcze tej zimy, ruszyły zapisy do zamkniętej bety

Ubisoft chwali się, że reboot inspirowany jest głównie trzecią i czwartą odsłoną.


Witold Tłuchowski

Długo musieliśmy czekać na świeże informacje na temat zapowiedzianej podczas Gamescomu 2018 najnowszej odsłony serii Die Siedler (przez niektórych zwanej też The Settlers). Zagrać mieliśmy jeszcze w 2019, ale prace nad tytułem nie przebiegały chyba po myśli Ubisoftu – premierę przesuwano, a wydawca ostatecznie ogłosił, że reboot serii trafi na rynek wtedy, kiedy będzie gotowy.

Zgodnie z obietnicą z zeszłego miesiąca doczekaliśmy się istotnych ogłoszeń. Co prawda nie będzie to zdecydowanie ulubiona część 9kier, ale wyposzczeni fani cyklu i tak pewnie nie mogą się doczekać debiutu – a Ubisoft podzielił się nareszcie jego datą. 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:


Stworzona przez Ubisoft Düsseldorf gra The Settlers powraca jako reboot inspirowany głównie trzecią i czwartą odsłona, które do dziś są dwiema najpopularniejszymi grami z tej serii. Gracze mogą oczekiwać świeżego spojrzenia na nową wersję The Settlers. Zbudowana od podstaw przy użyciu autorskiego silnika Snowdrop Engine firmy Ubisoft, The Settlers wyznacza nowy wizualny punkt odniesienia w gatunku gier RTS. Doświadczeni fani oraz nowi gracze doświadczą bujnych i kolorowych środowisk, a także unowocześnionej rozgrywki. Gracze mogą cieszyć się grą The Settlers w jednym z trzech trybów gry: kampania dla jednego gracza, szturm i potyczka (solo vs. AI, kooperacja vs. AI lub tradycyjna rywalizacja z udziałem maksymalnie ośmiu graczy).


Nie liczcie jednak na znane z „trójki” historyczne (no, powiedzmy) realia – zamiast w np. Rzymian wcielimy się w jedną z trzech fikcyjnych frakcji.

The Settlers ukaże się 17 marca na pecetach.

W dniach 20-24 stycznia chętni fani będą mogli zagrać w zamkniętą betę gry – zapisy znajdziecie TUTAJ. Dostaniemy w niej dostęp do dwóch grywalnych frakcji oraz trybów potyczek 1v1 i 2v2. Tytuł trafi na Epic Games Store oraz Ubisoft Connect.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef newsroomu oraz działów zapowiedzi i Info.

Profil
Wpisów5441

Obserwujących9
Brak okładki
The Settlers (2022)
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
PC
Gatunek
strategia
Producent
Ubisoft
The Settlers (2022)

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze