The Sims 5: Będzie otwarty świat? Wyciekła mapa

The Sims 5 jest faktem od co najmniej 2022 roku, kiedy to odbywały się już pierwsze testy. Wiemy, że tryb multiplayer będzie silnie inspirowany Animal Crossing, a całość ukaże się w modelu free-to-play, przy czym premiera nowej odsłony nie oznacza końca wsparcia dla „czwórki” – wręcz przeciwnie. Nieco zawartości nowych Simsów wyciekło do internetu, a wśród całej masy średnio wiarygodnych doniesień, wybiło się kilka kadrów ukazujących w pełni trójwymiarowe miasto.
Bohaterem kolejnych rewelacji także jest miasteczko, ale tym razem oprócz screenów mamy też prosty widok mapy – wygląda na to, że The Sims 5 zaoferuje dość spory, otwarty świat, który będziemy mogli eksplorować w trakcie gry. Na kilku dodatkowych grafikach zobaczymy schludne uliczki z zaparkowanymi tu i ówdzie, kolorowymi samochodami.
Project Rene Map
Powyższe znaleziska zawdzięczamy jednemu z użytkowników Reddita, który przeszukał dokładnie jeden z wyciekłych buildów The Sims 5. W oryginalnym poście znajduje się też informacja, że miasteczko z gry wzorowane jest na Paryżu. Dalsze grzebanie wykazało, że w zasobach tytułu nie ma ikony podróżowania ani niczego, co wskazywałoby na możliwość przenoszenia się pomiędzy mniejszymi mapami w sposób znany z poprzednich odsłon. Na deser dobre wiadomości odnośnie do optymalizacji: podobno nawet na sprzętach mobilnych produkcja nie łapie zadyszki, wykorzystując level of detail oraz streamowanie assetów.
Kompilacja, o której mowa ma jednak mniej więcej rok, zatem obecna wersja The Sims 5, czy też Projektu Rene, jak mówią o nim developerzy, może wyglądać nieco inaczej.
Gra nie ma jeszcze żadnej daty premiery.
Czytaj dalej
-
To może być koniec FBC: Firebreak. Po premierze dużej aktualizacji strzelanka...
-
Kolejny Indiana Jones już powstaje? MachineGames przyznaje, że pracuje nad nową...
-
Alan Wake 2, Heroes 3 Complete i inne. Darmowe gry...
-
Microsoft nie zostaje w tyle. Nowy Xbox ma być sprzętem hybrydowym, na którym odpalimy...
Jedna odpowiedź do “The Sims 5: Będzie otwarty świat? Wyciekła mapa”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Gdyby nie fakt, że po Sims 4 kompletnie nie mam zaufania do twórców, to byłbym lekko podekscytowany wizją powrotu do otwartego świata z trójki. Ale to se ne vrati.