14
15.09.2014, 16:30Lektura na 2 minuty

The Tale of Three: Ambitny indyk z Polski, który potrzebuje pomocy [WIDEO]

The Tale of Three to produkcja dwuosobowego zespołu gameDNA z Warszawy, której opis budzi skojarzenia z Trine od studia Frozenbyte. Przynajmniej na pierwszy rzut oka, bo gra Polaków ma szansę być czymś dużo większym. Na razie jednak developerzy potrzebują pomocy w zebraniu funduszy na realizację projektu. Dorzucicie się?


Piotrek66

W The Tale of Three gracze pokierują – zgodnie z tytułem zresztą – trójką zróżnicowanych bohaterów. Do dyspozycji będzie początkujący złodziej posługujący się magią, potężny i niezwykle wysoki gnom oraz elfka mająca na swoim wyposażeniu łuk. Wybór postaci będzie miał oczywiście wpływ na rozgrywkę – poszczególne zadania i łamigłówki będzie można wykonywać na kilka sposobów, w walce z przeciwnikami (wśród nich znajdą się m.in. dzikie zwierzęta, szkielety, bandyci, gnomy, a także bossowie) pojawi się zaś możliwość skorzystania z broni białej, dalekodystansowej lub magii.

Do tego momentu gra przypomina nieco Trine. Na tym jednak kończą się podobieństwa – w przeciwieństwie do dzieła ekipy z Frozenbyte, produkcja Polaków będzie trójwymiarowa, a do tego pojawią się w niej elementy RPG. Do zwiedzenia będzie świat o łącznej powierzchni 10 kilometrów kwadratowych składający się m.in. ze średniowiecznego miasta, zaczarowanego lasu, wioski elfów, mrocznej kniei, bagna, jaskini czy podziemi. Do tego dojdą takie ambitne „ficzery”, jak jazda konno, zabawy w tawernie, odkrywanie kopalni gnomów czy skradanie się po zamku. Poza otoczenie będzie zniszczalne, będzie też można przesuwać różnego rodzaju obiekty. Twórcy obiecują również dodanie cyklu dnia i nocy oraz zmiennych efektów pogodowych. Wisienką na torcie ma być wysoki poziom trudności wymagający od graczy ostrożnego planowania kolejnych posunięć. Wśród inspiracji autorzy wymieniają m.in. Wiedźmina, Gothica, Fable, baśnie braci Grimm, Christiana Andersena i Charlesa Perraulta.

Nie da się ukryć, że to ambitny projekt – zwłaszcza że pracują nad nim zaledwie dwie osoby. Prace rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku, a gra działać ma na silniku Unreal Engine 4.

The Tale of Three powinno ukazać się jesienią 2015 roku na PC, developerzy nie wykluczają jednak przeniesienia jej także Linuksa i Maki. Nie da się tego wszystkiego osiągnąć bez pieniędzy – w serwisie IndieGoGo twórcy uruchomili zbiórkę, w której chcą zgromadzić 30 tysięcy dolarów. Do tej pory udało im się zdobyć zaledwie 705, ale do końca akcji pozostało jeszcze 38 dni. Wesprzeć projekt możecie TUTAJ.

Poniżej znajdziecie zwiastun gry:

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze