5
26.09.2023, 18:15Lektura na 2 minuty
Wideo

The Talos Principle 2: Zwiastun z datą premiery. Zagramy już niedługo

Kontynuacja popularnej gry logicznej od twórców Serious Sama dostała konkretną datę premiery.

Gra logiczna twórców Serious Sama to hasło, które może sugerować albo złą grę logiczną, albo wszechstronność chorwackiego Croteamu. Na szczęście dla graczy chodzi o to drugie, bo The Talos Principle było świetnym dowodem na to, że gry oparte na zagadkach i stawiające trudne pytania o wolną wolę, determinizm czy sens istnienia są w stanie podać to wszystko w strawny, atrakcyjny dla odbiorcy sposób. Średnia 89/100 na Opencriticu i 85/100 na Metacriticu nie wzięła się przecież znikąd, prawda?

Zaprezentowany w maju sequel ma wielką szansę ten sukces powtórzyć. Gameplaye The Talos Principle 2 zdradzają, że kontynuacja da nam więcej tego samego, a wszystko to w ramach tytułu dojrzalszego, bardziej przemyślanego i większego. Najnowszy zwiastun to potwierdza mówiąc wprost: „to, co było wcześniej, to tylko test” i przy okazji chwali się tak zagadkami, jak również monumentalnymi miejscówkami które będziemy mieli okazję zwiedzić.

„Jedynka” korzystająca z rozwijanego od 2001 roku Serious Engine wizualnie prezentowała się dobrze, jednak The Talos Principle 2 stworzono w oparciu o Unreal Engine 5, co pozwoliło twórcom, co sami przyznają, skupić uwagę na tworzeniu jak najlepszej gry bez myślenia o technologii. Czy ta sztuka im się udała? Sprawdzimy już niedługo.

The Talos Principle 2 ukaże się 2 listopada na PS5, Xboksach Series X|S oraz pecetach. Grę możecie już kupić w przedsprzedaży z niewielką zniżką.

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów769

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane