Tony Hawk's Pro Skater 3 + 4 z kiepskim startem na Steamie. I oceny, i popularność nie powalają
Mało kto zagrał w nową odsłonę legendarnej serii na Steamie.
Parę dni temu ukazało się nowe wcielenie trzeciej i czwartej części kultowej już serii Tony Hawk’s Pro Skater. Według Krzysztofa „Ottona” Kempskiego – zrobione dobrze, nawet jeśli trochę drogie. Nasz recenzent nie jest w tej opinii odosobniony, bo na platformie Metacritic produkcja zasłużyła według krytyków na ocenę 82 na 100 (w momencie pisania). A co uważają gracze, przynajmniej ci pecetowi?
W momencie pisania według platformy SteamDB rekordem tytułu było zaledwie 2214 użytkowników jednocześnie. To i tak nieco więcej niż Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, które osiągnęło peak 1804 graczy – należy jednak pamiętać, że 1 + 2 zostało początkowo wydane tylko na konsolach, a wersja na Steama przyszła później. Sama wersja konsolowa miała sprzedać się fenomenalnie.

Na ten niezbyt imponujący wynik wpływa oczywiście obecność gry w Game Passie od dnia premiery. Rynek się zmienia i dziś nie trzeba już kupować produkcji, by mieć do niej dostęp – nie trzeba jej nawet pobierać, bo w Tony Hawk’s Pro Skater 3 + 4 można także zagrać przez chmurę. Bez dostępu do danych z aplikacji Xboksa nie możemy wiedzieć, ile osób rzeczywiście pochyliło się nad tym tytułem na komputerach (bo sprzedaż konsolowa to już w ogóle zupełnie inny temat). Możemy jednak zobaczyć, jak gracze oceniają doświadczenie z grą, i tutaj dane również nie napawają optymizmem.
Na Steamie oceny nowego Tony Hawka są oznaczone jako mieszane – będąc dokładnym, 68% recenzji jest pozytywnych. Nie tylko na tej platformie konsumenci nie są przekonani. Wracając do Metacritica, tamtejsze oceny graczy rozbiegają się z tymi od krytyków; ci pierwsi w momencie pisania wystawili grze 6,7 na 10, co strona uznaje za „mieszane lub przeciętne”.
Na więcej danych będziemy musieli poczekać, szczególnie jeśli chodzi o dane sprzedażowe na konsolach. Zobaczymy, czy nowe wcielenie klasyków Activision będzie mogło odtrąbić jako sukces, czy też może będzie wolało o nim szybko zapomnieć.
Czytaj dalej
Graczka, twórczyni gier, kawał nerda. Kiedy nie gram, najczęściej piszę, czytam, programuję albo researchuję niszowe tematy, które akurat się nawiną. Rodzina i znajomi mają już dość słuchania o tym, dlaczego powinni zagrać w Pathologic 2, Disco Elysium i The Stanley Parable.