9.03.2023, 09:45Lektura na 2 minuty
Plotka

TT Games tworzy dużą grę o Harrym Potterze i rezygnuje z innych gier Lego

Z doniesień Nintendo Life wynika, że TT Games anulowało kilka dużych projektów, w tym oczekiwane Lego Disney. Plotki mówią o stworzeniu dużej produkcji w uniwersum Harry’ego Pottera.


Michał „Perzi” Perzanowski

W styczniu 2022 roku Polygon doniósł, że osoby pracujące nad Lego Star Wars: The Skywalker Saga były poddawane ciężkiemu mobbingowi, złym warunkom pracy, nadmiernym nadgodzinom, kulturze crunchu i złemu zarządzaniu. Wszystko to miało przyczynić się do szkodliwego cyklu rozwoju studia.


Nastrój i morale w firmie sięgały dna. Ludzie byli zużyci, zapracowani i psychicznie oraz fizycznie chorzy z powodu presji.


Dziennikarz Polygonu

Źródła wypowiadające się dla Nintendo Life potwierdzają doniesienia dziennikarzy Polygonu i dodają, że anulowanie projektów Lego (w tym Lego Disney) było konieczne po tym, jak niezwykle trudne kilka lat „zebrało swoje żniwo” na pracownikach studia. To również skutek zapowiadanych przez kierownictwo zmian mających wpłynąć na jakość i kulturę pracy oraz dużą rotację w zespołach tworzących gry.

Jedną z ofiar zmian jest podobno „Project Marley”, czyli gra Lego opierająca swoją historię i rozgrywkę na bohaterach ze stajni Disneya. W jednym tytule miałyby się znaleźć postacie z „Krainy Lodu”, „Piratów z Karaibów”, „Miasteczka Halloween”, „Kubusia Puchatka”, „Toy Story”, „Księgi Dżungli” i „Czarownicy” (brzmi jak Hogwarts Legacy na tych prześmiewczych modach). Gracze eksplorowaliby duży hub world i lochy w stylu Diablo, gdzie zwalczaliby siły zła.

Jak zauważa Nintendo Life, fabuła i rozgrywka brzmią dość podobnie do Disney Dreamlight Valley, która również zawiera crossover postaci ze świata Disneya, oraz zadanie pokonania złej siły. Źródła uważają, że popularność tego tytułu przyczyniła się do decyzji o zamknięciu „Project Marley”, mimo że gra rzekomo była w fazie rozwoju przez co najmniej cztery lata.

Nie był to jedyny projekt, który podobno został zamknięty w TT Games. Według Nintendo Life co najmniej trzy inne projekty również zostały anulowane w ostatnich miesiącach:

- „Project Cosmic”: gra Lego o „Strażnikach Galaktyki”;
- „Project Rainbow Road”: crossoverowa strzelanka z udziałem postaci z „Ricka & Morty’ego”, „Looney Tunes” i „Stranger Things”;
- „Project Lego X”: mobilna wersja gry Lego Worlds, nad którą wcześniej pracowało Playdemic.

Siła robocza została podobno przekierowana do gry z uniwersum Harry’ego Pottera, która – podobnie jak Saga Skywalkerów – ma łączyć ze sobą wszystkie części książkowej sagi w jedną, spójną opowieść.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów256

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane