14.05.2022, 07:00Lektura na 2 minuty

Two Point Campus pozwoli nam zostać nowym Jamesem Bondem

Twórcy Two Point Campus chcą zapewnić graczom wolność. Nasz uniwersytet może przypominać Hogwart, ale otrzymamy też szansę na założenie Szkoły Szpiegów.


Michał „Perzi” Perzanowski

Two Point Campus czerpie garściami ze swojego poprzednika. Nowy symulator zarządzania zamienia lekarzy i pielęgniarki na studentów uniwersytetu. Nie byle jakiego, bo praktyka studencka i naukowe osiągnięcia sprawią, że gracze otrzymają ogrom możliwości. Mogą nawet zostać nowym Jamesem Bondem, tworząc własną, szpiegowską jednostkę. Campus ma ulepszać swoją poprzedniczkę pod niemal każdym względem, oferując większe niż kiedykolwiek wcześniej opcje dostosowywania.

Twórcy zapewniają, że symulator połączy stare mechaniki, znane z Two Point Hospital, z nowymi funkcjami i dużym naciskiem na personalizację. Gracze mogą dzięki temu stworzyć wyjątkowy kampus uniwersytecki. Niezbędnymi elementami będą także: utrzymywanie nerwów studentów na wodzy, prowadzenie wartościowych kursów, dbanie o warunki pracy dla swojego personelu i balansowanie między nieco sadystyczną zabawą a satysfakcją i efektywnością swoich pracowników.

W kwietniu otrzymaliśmy już szansę na zabawę z Two Point Campus. Swoje spostrzeżenia spisał DaeL, według którego w nowej grze wszystko poukładane jest inaczej, ale jej pierwszy semestr zaliczamy na piątkę.

Ze zwiastunów i opublikowanych w sieci fragmentów rozgrywki można wysnuć daleko idące wnioski pod względem stylistyki. Wiele pomieszczeń ma estetykę science-fiction. Nowoczesna uczelnia ma przyciągać gracza pod względem wizualnym. Otrzymujemy też zapewnienia, że oprawa audio również stoi na wyższym poziomie niż w swojej poprzedniczce. Sale są za to wypełnione nowoczesnymi maszynami i akcesoriami.

W kwestii dostosowywania wyglądu przedmiotów i postaci Two Point Studios inspirowało się serią The Sims. Mnogość rozwiązań, czytelny interfejs i prostota w projektowaniu i konstruowaniu kolejnych pomieszczeń ma sprawiać nie mniejszą frajdę niż samo prowadzenie uniwersytetu.

W miarę postępów w grze pojawi się coraz więcej przedmiotów, a studenci będą też mogli poprosić o konkretne zajęcia. Progres jest nagradzany możliwością nadania uczelni osobowości i bardzo możliwe, że będzie to najbardziej satysfakcjonujący aspekt gry. Twórcy gry regularnie informują o różnych typach swojego uniwersytetu. Po osiągnięciu pewnego poziomu kampus może zyskać unikatowy styl. Szkoła Szpiegów nauczy uczniów latania dronami, precyzyjnego strzelania do celów, unikania laserów i... krokodyli. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by założyć spiczasty kapelusz, nosić kociołek na zajęcia i dołączyć do całkowicie legalnego klubu magicznych bitew na Wyższej Szkole Czarodziejstwa (Wizardry).

Premiera Two Point Campus odbędzie się 9 sierpnia. Gra ukaże się na PC, PS4, PS5, Xboksie One, Xboksie X i S oraz na Switchu.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów33

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane