3
25.04.2024, 09:45Lektura na 2 minuty

Twórca No Rest for the Wicked broni early accessu i twierdzi, że Dark Souls byłoby lepsze, gdyby z niego skorzystało

Szef Moon Studios ponownie zabrał głos.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

No Rest for the Wicked cieszy się popularnością na Steamie, pomimo kilku kontrowersji związanych z optymalizacją gry, frustrującym balansem oraz ogromną chęcią szefa Moon Studios, Thomasa Mahlera, na udostępnienie gry rosyjskim graczom

Mahler postanowił dołożyć kolejne trzy grosze w poście w serwisie X (dawniej Twitterze) na temat słuszności wczesnego dostępu. Odniósł się również do głosów graczy, których irytuje taka forma udostępniania produktu.


Niektórzy ludzie wciąż mają pretensje, że takie gry jak Wicked, Hades 2 czy Baldur’s Gate 3 startują w early accessie, bo przecież studia powinny mieć środki na wypuszczenie gotowej gry. Jest to patrzenie na skomplikowany problem przez proste oprawki. Wynika to z faktu, że gry stały się bardzo zaawansowane. Nie ma opcji, żebyśmy wypuścili No Rest for the Wicked bez danych, jakie zebraliśmy i waszych opinii. I mówię tu o was, o graczach, a nie o grupie testowej. 


Thomas Mahler

CEO Moon Studios postanowił jeszcze trochę cofnąć się w czasie i zasugerował, że Dark Souls byłoby zdecydowanie lepsze, gdyby wyszło we wczesnym dostępie. 


Niektóre gry mogłyby bardzo skorzystać na early accessie. Wyobraźcie sobie pierwszą część Dark Soulsów, gdyby From Software nie musiało spieszyć się z pakowaniem niedokończonego produktu. Najprawdopodobniej byliby w stanie lepiej dopracować drugą połowę gry.


Thomas Mahler

22 kwietnia do No Rest for the Wicked trafił pierwszy hotfix, który m.in. usprawnił optymalizację i balans rozgrywki, dzięki czemu bronie nie psują się tak często. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach robi filmiki o grach na YouTubie. Kontakt: filip.chrzuszcz@cdaction.pl

Profil
Wpisów928

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze