41
23.02.2021, 10:09Lektura na 2 minuty

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 traci twórców. Paradox przestaje przyjmować preordery

Źle się dzieje w wampirzym państwie.

Napięcie wokół pierwszej zapowiedzi sequela słynnego Bloodlines zbudowano po mistrzowsku, a będący ukoronowaniem całego tego oczekiwania pierwszy zwiastun z miejsca zachwycił fanów. Przez kilka miesięcy wydawało się, że „dwójka” nie może się nie udać... aż przyszły targi E3, podczas których zobaczyliśmy dość drętwy gameplay. W ciągu kilku/kilkunastu miesięcy Hardsuit Labs mogło jednak sporo poprawić, dlatego na zaplanowaną na początek 2020 premierę fani wciąż czekali z niecierpliwością.

Ciąg dalszy tej historii dobrze znacie. Bloodlines 2 przełożono wpierw na drugą połowę roku, następnie na 2021, a później uściślono, że mowa raczej o jego końcówce niż początku. Nawet to było zbyt optymistycznym założeniem. Wydawca poinformował bowiem właśnie o swojej trudnej decyzji:

Paradox potwierdza, że gra wciąż jest w produkcji, jednak nie będzie zajmować się nią dłużej Hardsuit Labs. Firma docenia jednak wkład studia w cały projekt.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nie ukaże się więc w 2021. Ponieważ w tym momencie spółka nie jest w stanie podać nowej daty premiery (nawet przybliżonej), przestaje na jakiś czas przyjmować preordery.

Przypomnijmy: w zeszłym roku studio opuściło kilka kluczowych osób, w tym Brian Mitsoda, autor scenariusza pierwszego Bloodlines.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane