22
8.04.2014, 14:59Lektura na 1 minutę

Virtuix Omni VR: Bieżnia do rzeczywistości wirtualnej z przybliżoną datą premiery

Omni VR to stworzona przez firmę Virtuix i ufundowana przez internautów za pomocą Kickstartera bieżnia, która w połączeniu z Oculus Riftem i Kinectem umożliwiają niemalże całkowite „wejście” do świata wirtualnego. Producenci urządzenia ujawnili właśnie jego przybliżoną datę premiery oraz cenę.


Piotrek66

Omni VR trafi do sklepów we wrześniu. Bieżnia kosztować ma 499 dolarów, a więc około 1500 zł. Biorąc pod uwagę charakter urządzenia, cena jest stosunkowo niska, ale jest jeden znaczący haczyk.

Do działania sprzęt potrzebuje gogli rzeczywistości wirtualnej pokroju Oculus Rifta i kontrolera. A tych w zestawie z bieżnią brak. To oznacza, że do kosztów urządzenia trzeba dorzucić jeszcze kilkaset dolarów za okulary VR. Po podliczeniu wszystkiego wychodzi całkiem duża suma.

A sam sprzęt skończy raczej jako gadżet, którym można pobawić się kilka minut. Zwłaszcza, że komfort rozgrywki na nim będzie raczej dyskusyjny, o czym można przekonać się oglądając jeden z opublikowanych w ciągu ostatnich miesięcy filmików:

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze