20.11.2023, 15:30Lektura na 2 minuty

Wiedźmin: Pierwsze dwie części dostały aktualizację z myślą o Macach

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona i Wiedźmin 2: Zabójcy królów od teraz wspierają Apple silicon M1 oraz M2, a także macOS Ventura.

Choć CD Projekt Red ma ręce pełne roboty przy nowych grach marki Wiedźmin, nie zapomina o wsparciu tych starszych. Dziki Gon ma wkrótce dostać edytor modów, z kolei pierwsze dwie odsłony serii – zgodnie z wcześniejszymi obietnicami – dostały właśnie aktualizację za pośrednictwem platform GOG, Steam i AppStore. Ta ostatnia nazwa wyraźnie zdradza, o co może chodzić: otóż od dziś Wiedźmin: Edycja Rozszerzona i Wiedźmin 2: Zabójcy królów obsługują układy Apple silicon M1 i M2 oraz system macOS Ventura.

Jednocześnie obie gry nie będą już wspierały starszych systemów OS X 10.7.5, OS X 10.8.2 ani macOS 10.15, a ich minimalne wymagania sprzętowe uległy zmianie. CD Projekt Red tłumaczy to tym, że używane przez gry technologie, zarządzanie pamięcią zgodne z JIT i system kontrolera gier Apple, wymagają systemu macOS w wersji co najmniej 11.0.

Jeśli jednak chcemy pograć na starszych wersjach macOS-a, jest wyjście z tej sytuacji: po prostu należy zachować starsze wersje gier. Najprościej osiągnąć to na platformie GOG.com, gdzie w łatwy sposób możemy cofnąć produkcje do poprzednich wersji. Na Steamie musimy po prostu wyłączyć automatyczne aktualizacje... no i nie usuwać Wiedźminów, bo następnym razem zostanie pobrane i zainstalowane zaktualizowane wydanie.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1702

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze