1
15.11.2023, 15:15Lektura na 2 minuty

Wiedźmin 3 dostanie za darmo oficjalny edytor modów

CD Projekt Red zapowiedział, że opracowuje właśnie oficjalne narzędzie moderskie do Wiedźmina 3.

Wydawać by się mogło, że CD Projekt Red ma na głowie tyle kolejnych projektów związanych z Wiedźminem, że nie mamy już co liczyć na dalsze rozwijanie Dzikiego Gonu. Przynajmniej jeśli chodzi o oficjalne wsparcie, bo jak wiadomo fani prędko swojej ulubionej gry nie porzucą i z pewnością powstanie jeszcze całe zatrzęsienie modów. Szczególnie że twórcy zrobili nam dziś niespodziankę i ogłosili, że opracowują właśnie oficjalny edytor tego typu treści, a więc projektów przygotowanych przez fanów będzie tylko więcej.


Narzędzia te pozwolą wam na tworzenie własnych doświadczeń w obrębie gry czy to w postaci zupełnie nowych rzeczy, czy też przy pomocy edytowania istniejących już zadań i elementów. Zamierzamy upublicznić je za darmo w 2024 roku.


Więcej szczegółów na razie nie znamy i musimy uzbroić się w cierpliwość do przyszłego roku. Wygląda jednak na to, że Redzi trochę pozazdrościli Bethesdzie, której gry wielokrotnie były rozwijane przez graczy latami właśnie za pomocą modów. Złośliwi powiedzieliby wręcz, że niektóre z produkcji tego studia to zaledwie platformy dla tworzenia fanowskich treści.

Warto przypomnieć, że już poprzednie części Wiedźmina mogły pochwalić się edytorami pozwalającymi na przygotowanie nowych przygód, a i Dziki Gon miał swój MODkit, lecz nie miał on zbyt rozbudowanych możliwości. Dzięki nowym narzędziom Wiedźmin 3 może zyskać nowe życia (kolejny raz!) i jeszcze długo będziemy mieli co w nim robić w oczekiwaniu na kolejną część.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1702

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze