2
22.03.2018, 14:01Lektura na 1 minutę

Wiedźmin: Seria sprzedała się już w 33 milionach egzemplarzy

Ostatnie przygody Białego Wilka to prawdziwa żyła złota.

CD Projekt podsumował wyniki finansowe w kończącym się 31 marca roku fiskalnym. Przy tej okazji rodzima firma potwierdziła, że gry należące do serii Wiedźmin rozeszły się już w nakładzie 33 milionów egzemplarzy. Oczywiście lwia część tego wyniku to zasługa trzeciej odsłony przygód Geralta z Rivii. Przychody wygenerowane przez Dziki Gon przewyższają aż jedenastokrotnie (a nawet piętnastokrotnie, jeśli uwzględnimy sprzedaż fabularnych dodatków) wynik „dwójki”.

witcher-fin_3_179ci.jpg


Warto zauważyć, że większość sprzedanych egzemplarzy Dzikiego Gonu trafiła do graczy pecetowych i posiadaczy konsoli PS4. Najmniejszą popularnością cieszyła się wersja na XBO.

witcher-fin_179ci.jpg


Naturalnie najwięcej kopii Wiedźmina 3 sprzedano w 2015 roku. W późniejszych latach gracze chętniej sięgali po cyfrowe wydanie gry, co związane jest zapewne z licznymi wyprzedażami, m.in. na Steamie.

witcher-fin_2_179ci.jpg


Z poniższego materiału wideo dowiecie się o sporych zyskach CD Projektu czy też globalnej popularności Gwinta. Nadchodzący rok fiskalny (zaczyna się 1 kwietnia) „zapowiada się jeszcze bardziej wyjątkowo”. Może Cyberpunk 2077 rzeczywiście doczeka się pierwszej publicznej prezentacji na targach E3 2018 (12-14 czerwca).

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane