13.02.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

Windows doczeka się własnego DLSS oraz lepszego zarządzania kolorami

Obie nowości przyniesie nadchodząca aktualizacja Windowsa 11, jednak wciąż nie wiadomo, kiedy będzie miała miejsce jej premiera.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Na obecność funkcji „Automatic super resolution” w wersji testowej 24H2 Windowsa 11 (Insider Preview Build 26052) zwrócił uwagę użytkownik X-a o pseudonimie PhantomOcean3. Dostępna jest ona z poziomu ustawień grafiki, niemniej spora część jej ustawień pozostaje ukryta.

Microsoft wciąż nie pochwalił się oficjalnie swoimi planami co do autorskiej technologii upscalingu, jednakże skoro trafiła ona do wersji testowej systemu, niewykluczone, że więcej informacji na jej temat zostanie ujawnionych w ciągu najbliższych dni. Ciekawostką jest fakt, że, powołując się na słowa wspomnianego PhantomOcean3, rozwiązanie Microsoftu nie bazuje na GPU, a NPU, czyli jednostkach przetwarzania neuronowego.

Kolejną zmianą, która ma trafić do nowej wersji Windowsa 11, jest nowa zakładka zarządzania kolorami, dostępna z poziomu ustawień systemu.

Pozwoli ona dodawać oraz usuwać profile kolorów, kalibrować wyświetlane barwy oraz wiele więcej. Nie zabraknie przy tym funkcji, która pozwoli na automatyczne dostosowywanie napomkniętych profili i przełączanie między nimi.

Microsoft nieustannie wzbogaca Windowsa 11 o nowe funkcje, tym samym pogłoski o tegorocznej premierze nowej odsłony popularnego systemu operacyjnego mogą się nie spełnić. Warto przy tym zauważyć, że najpopularniejszym spośród Windowsów wciąż pozostaje ten posiadający „10” w nazwie, a przynajmniej na to wskazuje ankieta przeprowadzana wśród użytkowników Steama.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów795

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze