9.04.2024, 17:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Witchfire: Nowa aktualizacja, a w niej latający galeon

Wraz z dużym patchem, w nowej grze Adriana Chmielarza pojawił się m.in. zupełnie nowy mechanizm, inspirowany Bloodbornem.

Po niewielkiej obsuwce wreszcie jest – nowa aktualizacja Witchfire, czyli nowej gry Adriana Chmielarza i jego The Astronauts wylądowała, chociaż nie do końca, bo patcha zatytułowano Ghost Galleon, a zwiastun sugeruje, że ta łajba lata wysoko. Co znalazło się na pokładzie?

Przede wszystkim klasy. Gra pozwala teraz wybrać na starcie jeden z 6 archetypów bohatera. Większość z nich możemy prawie dowolnie rozwijać, choć jedna z klas dedykowana jest raczej doświadczonym graczom, szukającym większego wyzwania. Już po rozpoczęciu przygody będziemy mieli okazję zapoznać się z innymi nowościami, takimi jak Gnosis (Gnoza?) – zupełnie nowa opcja, którą developerzy otwarcie porównują do faz księżyca z Bloodborne’a. Całość polega na tym, że możemy zdecydować się na zwiększenie poziomu Gnosis, co z jednej strony otworzy przed nami nowe możliwości, ale z drugiej zapełni mapy nowymi, silniejszymi wrogami i uczyni przetrwanie znacznie trudniejszym.

Oprócz tego Ghost Galleon wprowadza istotne zmiany w innych elementach rozgrywki: pojawiają się nowe zaklęcia, a stare zostały przerobione, zaimplementowano nowe przedmioty, pułapki, wrogów, bronie… Nie obeszło się też bez łatania największych błędów. Całość podsumowuje opublikowany właśnie zwiastun:

Skrupulatne podsumowanie aktualizacji znajdziecie w tym miejscu. Tymczasem Witchfire pozostaje we wczesnym dostępie. Gra jest dostępna tylko na Epic Games Storze, ale po ukończeniu i wydaniu pełnej wersji, pojawi się także na innych platformach.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1088

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze