1
5.11.2023, 12:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Xbox i Switch nie chcą świątecznego slashera. „Za szalony”

Twórca Christmas Massacre nie ukrywa rozżalenia, bo spędził sporo czasu nad portem.

Pewne w życiu rzeczy to jak widać nie tylko śmierć i podatki (wybaczcie komunał...), ale także kontrowersje wokół gier zawierających nieco więcej krwi. Jak donosi Puppet Combo, niezależne studio zajmujące się głównie produkcją horrorów w stylu retro, jego najnowszy port pojawi się tylko na PlayStation. Powód jest dość śmieszny.


„To zbyt szalone”

Niczym w poprzednich dekadach, Microsoft oraz Nintendo i w 2023 upierają się, że nie mogą opublikować Christmas Massacre z 2021 na swoich konsolach. Developer przyznał to na Twitterze/X w serii lakonicznych wpisów:

O ile Microsoft prawdopodobnie już wcześniej uprzedził firmę, to argument o „zbytnim szaleństwie” padł ze strony Nintendo podobno dość późno, kiedy już wydano pieniądze na port. „Jesteśmy sfrustrowani”, przyznało konto studia.


Efekt Straisand w akcji

O czym jest w ogóle Christmas Massacre? To pastisz na stare slashery, w którym wcielamy się w niejakiego Larry'ego. Niespodziewanie choinka każe mu zabijać.


Ale po czyjej stronie tak naprawdę jest to drzewo? Czy można zaufać temu, co mówi?


Brzmi to nie tylko kuriozalnie, ale także niewiele wulgarniej od, no nie wiem, Mortal Kombata 1, którego bardzo słaby port ukazał się niedawno na konsoli Nintendo Switch. Albo od gier dla dorosłych żenującej jakości zalewających tamtejszy eShop...

Jeśli interesuje was motywacja stojąca za podobnymi odmowami, to mam świetne wieści. W najnowszym CD-Action znajdziecie aż dwa obszerne teksty na zbliżone tematy: czy te złe gry naprawdę wywołują agresję oraz jak z ich ocenianiem radzi sobie PEGI.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze