216
8.01.2016, 09:50Lektura na 6 minut

Zawartość CDA 02/2016

Święta, Sylwester – to już za nami. Przed nami zaś CDA 02/2016, który trafi do kiosków już we wtorek 12.01. 132 strony, dwie płyty DVD, pełne wersje gier BioShock 2 i King’s Bounty: Wojownicy Północy PL, kody do Armored Warfare o wartości 70 zł, a wszystko to za 15,99 zł.


CD-Action

W dziale zapowiedzi znajdziecie m.in. Final Fantasy VII Remake, Yakuzę Zero, najnowszego Hitmana i Hoba (twórcy Torchlighta robią Zeldę po swojemu). Pieczątką „już graliśmy” opatrzyliśmy m.in. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – First Assault Online i Uncharted 4: Kres złodzieja (poszaleliśmy w zaskakująco dobrym multi). Przeglądając dział recenzji, nie można nie zauważyć, że okres przedświątecznej obfitości hitów już za nami, ale nie oznacza to, że w tym numerze nie trafią się Dobrze Znane Tytuły. Mamy m.in. Elite Dangerous: Horizons, Total War: Attila – Age of Charlemagne, Lightning Returns: Final Fantasy XIII, Dirt Rally, Yakuzę 5, sezonową przepustkę do gry Batman: Arkham Knight, The Sims 4: Spotkajmy się, Symulator Farmy 2016 i Bloodborne: The Old Hunters.

W Publicystyce rządzi obszerne podsumowanie roku 2015 – najlepsze produkcje, największe rozczarowania, najważniejsze wydarzenia, a także minifelietony, z których dowiecie się, co (i dlaczego) każdy z nas zapamiętał z minionego roku. Dwie strony poświęciliśmy na nasze opinie na temat „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy” – jak to u nas, jedni chwalą, inni rwą włosy z głowy (tym, co chwalą). „Gdzie krasnoludy zimują” to próba wyjaśnienia fenomenu gry Dwarf Fortress i przybliżenia jej tym, którzy nie kumają tematu. „Zombie w Call of Duty? To się nie sprzeda!” to z kolei historia trybu, który narodził się jako żart i wyewoluował w jeden z najważniejszych elementów serii. Fanom retro przypominamy niesławnego Sinclaira QL, czyli następcę ZX Spectrum, który miał być nową jakością, a stał się gwoździem do trumny jednego z największych ówczesnych producentów komputerów. W felietonach spikain narzeka na sztampowość oprawy graficznej w wielkich hitach, a gem z typową dla siebie jadowitością wyznaje miłość współczesnym konsolom. MQc i spikain biorą na tapetę zjawisko „ekskluzywnej zawartości”, a Papkin daje dychę grze Psychonauts. Nie może też zabraknąć wtykanych branży Szpil.

A teraz uwaga – rozpoczynamy w CDA kurs robienia gier przygotowany przez członka ekipy Techlandu, która stworzyła Dying Light! Na przykładzie platformówki 2D nauczymy Was (od podstaw!) obsługi darmowego, ale potężnego silnika Unity, dzięki któremu powstały nie tylko liczne steamowe drobiazgi, ale też m.in. Pillars of Eternity, Ori and the Blind Forest czy Angry Birds 2. Kto wie, może kiedyś nowy Notch będzie opowiadał w wywiadach, że jego przygoda z gamedevem zaczęła się od kursu w CDA? :)

Dział sprzętowy zaczynamy od megatestu kontrolerów dla graczy (z naciskiem na myszki i klawiatury), choć oczywiście są też klasyczne testy sprzętu – smartfonów (m.in. iPhone 6s Plus, Samsung Galaxy S6 Edge Plus i Lumia 950), słuchawek, ultrabooka w rozsądnej cenie, tabletów, peceta, wygiętego monitora ultrapanoramicznego. Będą też wrażenia z testów mobilnej wersji Windowsa 10, która pozwala podłączyć do smartfona monitor, klawiaturę i myszkę, by pracować jak na pececie. Tyle teoria, a jeśli jesteście ciekawi jej zderzenia z praktyką, zapraszamy do lektury.

Na deser – jak zwykle – Action Redaction oraz Na Luzie.

Na płytach oprócz pełnych wersji gier znajdziecie m.in. mody do Wiedźmina 3, zwiastuny, gry freeware oraz masę innych atrakcji.

Zainteresowanym przypominamy: wtorek 12.01, 15,99 zł. Do zobaczenia!

 

Kody do ARMORED WARFARE o wartości 70 zł!

Tym razem mamy dla was wirtualne dobra do Armored Warfare – tej drugiej, nowszej i zdaniem części graczy ciekawszej gry o czołgach. Są to siedem dni konta premium, dającego 50% więcej zdobywanych kredytów oraz reputacji, i boost na 7 dni na 50% dodatkowych kredytów oraz reputacji, co łącznie daje dwukrotnie więcej zdobywanych pieniędzy i ekspa!

Redaktor
CD-Action
Wpisów1030

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze