19.04.2024, 16:00Lektura na 1 minutę
Galeria

Zmarł F. David Thorpe. Ceniony grafik z epoki ZX Spectrum miał 84 lata

F. David Thorpe zmarł po walce z ciężką chorobą. Był odpowiedzialny za wiele kultowych ekranów ładowania z ZX Spectrum.


Adam Kołodziejczyk

W wieku 84 lat odszedł od nas F. David Thorpe po długiej walce z chorobą. Informacja o jego śmierci została przekazana na stronie Ocean Software na Facebooku. Grafik stworzył m.in. wiele kultowych ekranów ładowania, jakie pojawiły się na ZX Spectrum. Jego dzieła zostały wykorzystane w takich grach jak Rambo, Head Over Heals, Spy Hunter, Batman czy Bruce Lee.


Przykro mi to mówić, ale przynoszę smutne wieści. Właśnie zostałem poinformowany, że F. David Thorpe, który stworzył wiele wspaniałych ekranów ładowania dla Ocean Software, U.S. Gold i innych, zmarł 29 stycznia tego roku w wieku 84 lat po długiej chorobie.


Thorpe był uznawany za jednego z mistrzów radzenia sobie z ograniczeniami ZX Spectrum. Potrafił w niezwykły sposób zderzać ze sobą kolory, które miał do dyspozycji, a stworzone przez niego grafiki do dziś robią ogromne wrażenie.

Poniżej kilka jego wybranych prac:

7
zdjęć

Więcej stworzonych przez niego grafik możecie znaleźć TUTAJ.


Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów183

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze