Fizyczne wydanie The Outer Worlds 2 na PS5 nie zawiera pełnej gry. Na dysku znajduje się niewiele ponad 1 GB danych

Premiera The Outer Worlds 2 zbliża się wielkimi krokami. Druga część kosmicznego erpega autorstwa Obsidian Entertainment trafi do nas już w przyszłym tygodniu, a dokładniej rzecz ujmując — 29 października. Pierwszy zwiastun gry mogliśmy obejrzeć podczas zeszłorocznego The Game Awards, a od tego czasu twórcy nie zwolnili tempa, dostarczając nam coraz to kolejne materiały promocyjne.
Nie sposób nie wspomnieć jednak o aferze związanej z ceną The Outer Worlds 2. Ta początkowo wynosiła bowiem aż 80 dolarów za podstawową edycję gry. Developerzy tłumaczyli, że to oni ustalają cenę, tylko wydawca (czyli w tym przypadku — Microsoft), jednak ostatecznie żądaną kwotę obniżono do standardowych 70 dolarów. The Outer Worlds 2 ukaże się na PC, PlayStation 5 oraz Xboksach Series X/S. Konsolowcy mogą jednak poczuć się zawiedzeni, gdyż jak donoszą internauci — dysk znajdujący się w pudełku wersji na PS5 nie zawiera pełnej gry.
Jeden z użytkowników odpowiedzialnych za prowadzenie strony Does It Play podzielił się niedawno zrzutem ekranu, który zapewne zirytował wielu konsolowych graczy. Widzimy na nim, że na płycie z The Outer Worlds 2 znajduje się zaledwie 1,32 GB danych, a zatem nie ma tu mowy o pełnej wersji gry. Resztę, czyli ok. 70 GB, będziemy musieli pobrać z sieci PlayStation.
The Outer Worlds 2 nie jest pierwszą grą na PlayStation 5, która zaskakuje graczy w ten nieprzyjemny sposób, bo tak samo stało się w przypadku Indiana Jones and the Great Circle czy Doom: The Dark Ages. Wiecie, co łączy te trzy produkcje? Wydawca w postaci Microsoftu, który tymi oraz masą innych działań traci resztki sympatii graczy.
The Outer Worlds 2 ukaże się już 29 października na PC, PlayStation 5 oraz Xboksach Series X/S. Gra będzie również dostępna w ramach Game Passa.