Czytaj dalej
-
4Przed chwiląNewsyGTA 6 i sklepy w grze za paywallem? Rockstar uaktualnił szczegóły dotyczące wydania Ultimate
-
Przed chwiląNewsyTHQ Nordic Showcase 2026 z konkretną datą. Czy to już pora na zapowiedź Gothica 2 Remake?
-
522 minut temuNewsySteam Machine kontra „mafia” wyznaczająca ceny podzespołów. Valve przyznaje: „Nie było żadnych kontraktów, mogliśmy się zgodzić albo nie”
-
127 minut temuRetroQuake’u, gdzie jesteś? Bo skończyłeś właśnie 30 lat! Te gry obchodzą okrągłe urodziny w czerwcu 2026
Tak, tego od Monkey Island, Maniac Mansion i stu innych gier.
A styl graficzny gorszy od pierwszej Małpiej Wyspy… Przecież te postacie są paskudne.
Dokładnie, pisałem o tym już przy pierwszej zapowiedzi tej gry. Kretyńskie brnięcie w retro dla samego faktu bycia oryginalnym i świeżym (w momencie gdzie 90% gier niezależnych wygląda dokładnie w ten sam sposób). Odkąd pamiętam, marzyły mi się przygodówki które będą ładne, z pięknymi tłami w wysokiej rozdzielczości i płynnymi animacjami postaci. Gry takie jak Syberia zwiastowały ten właśnie kierunek, ale gdzie tam. Retro ftw, po co się trudzić i bawić w jakiś artyzm, jak można uderzyć w „nostalgię”?
Ani to artyzm, ani retro. Zwykłe lenistwo.