Twórca Gran Turismo wygrał 24-godzinny wyścig na torze w Nurburgring [WIDEO]
![Twórca Gran Turismo wygrał 24-godzinny wyścig na torze w Nurburgring [WIDEO]](https://cdaction.pl/wp-content/uploads/2021/11/19/c18b13b1-058f-4a20-a9ca-88fced6b5273.jpeg)
Może mało, kto wie, ale Kazunori Yamauchi, twórca serii Gran Turismo, zasiada nie tylko za wirtualną, ale i prawdziwą kierownicą. Ostatnio wraz ze swoim zespołem wziął udział 24-godzinnym wyścigu na torze w Nurburgring. I wygrał.
Zespół Yamauchiego składał sie z czterech osób. Prócz niego samochód GT-R prowadzili także Michael Schulze, Tobias Schulze i Yasuyoshi Yamamoto. Twórca Gran Turismo zasiadł za kierownicą, jako ostatni. Ekipa wygrała 24-godzinny wyścig na torze w Nurburgring.
A poniżej możecie zobaczyć fragment jazdy Yamauchiego:
Czytaj dalej
21 odpowiedzi do “Twórca Gran Turismo wygrał 24-godzinny wyścig na torze w Nurburgring [WIDEO]”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Wygląda na to, że Kazunori Yamauchi, twórca serii Gran Turismo, miał dość siedzenia za wirtualną kierownicą i postanowił spróbować wziąć udział w prawdziwym wyścigu. Wraz ze swoim zespołem ścigał się 24-godzinnych zawodach na torze w Nurburgring. I wygrał.
Heh, można powiedzieć, że mało który twórca zna tak bardzo „realia” swojej gry jak on.
Kotick starając się o dobry wizerunek marki powinien teraz polecieć do Afganistanu
Wygrał, ale w swojej klasie.
no to przecież wiadomo….
@Cytrynowy święte słowa.
W swojej klasie wygrał, to duży sukces, ale wygrać całość to dopiero prestiż! A teraz patche do GT5 poproszę!!!!!!!!!! Modele premium Porsche, Audi R8 LMS, jakieś nowe trasy, save przy 24h wyścigach itd!!!
:O | |Szacun…
@ Cytrynowy : dobry komentarz 😀 A Yamauchiemu gratuluję. Zarówno zwycięstwa jak i świetnych gier.
Pierwsze w swojej klasie, 36 w klasyfikacji generalnej.
Niezła nagroda 🙂
mam pytanie: czym się różni nurburgring od norschleife?
@darktangram: Nordshleiefe jest starą częścią toru Nürburgring. Nadal jak najbardziej istnieje, ale ponieważ jest to diablo długa (~28 km) i trudna trasa (174 zakręty) większość zawodów w tym F1 już się tam nie odbywa ze względów bezpieczeństwa. Teraz jeżdżą na Südschleife (~7 km).
drobna errata: nie jeżdżą też na oryginalnym Südschleife, a na nowym zbudowanym w miejscu pętli południowej Grand Prix Strecke o długości ok. 5 km.|A i jeszcze do Piotrka66: tor nie znajduje się w miejscowości Nürburgring (tak się nazywa tor), a w miejscowości Nürburg 😉 .
,,ale ponieważ jest to diablo długa (~28 km)” -chyba coś pomyliłeś ;p
Ale co? Tor ma 28,265 km, nie bardzo rozumiem…
Wygrał w swojej klasie, a nie cały wyścig. A sam wyścig odbywa się na Nürburgring + Nordschleife 25.359 km. 28,265 tyle to miał chyba w latach 60…
I co do zakrętów to tam jest ich 73.
A może i tak, jeśli tak to mój błąd.
Beginner’s luck jak ktoś tak określił tego kolesia co wygrał wyścig w Akademi GT
czytałem właśnie co nieco o tych torach, i nurburgring jest jak część norschleife, tylko ze ma 5 km dlugosci, czyli do f1 się nadaje. najwyrazniej scigali sie po prostu na norschleife polaczone z nurburgringiem, bo te trasy sa polaczone