Twórcy Shift 2 Unleashed: „Postawimy gatunek symulacji na głowie”
W rozmowie z internetowym wydaniem dziennika The Guardian Andy Tudor, główny projektant Shift 2 Unleashed, stwierdził, że jego ekipa postawi gatunek symulacji „na głowie”. Nie szczędził także gorzkich słów w kierunku konkurencji. Jak mówi:
Tak naprawdę w gatunku symulacji są tylko gry, w których najważniejszą rolę odgrywają liczby. Chodzi tylko o coś w stylu:
. To dość jałowe doświadczenie. Chcemy postawić [ten gatunek]na głowie, wprowadzając funkcje społecznościowe, takie jak Autolog: pozwala on rywalizować z przyjaciółmi, nawet jeśli nie są oni dostępni online. Posiadanie czegoś takiego, za pomocą czego mogę sprawdzić czasy twoich okrążeń i spędzić pół godziny lub godzinę próbując cię pobić jest wspaniałe. Poza tym wciąż torujemy drogę w nowych obszarach. Wiele gier ma na przykład wyścigi nocne, ale nikt nie zrobił ich tak, jak my, ponieważ w poprzednich produkcjach zawsze robiono to tak samo, operując tylko nocnym oświetleniem – nie było w nich żadnych nowych elementów rozgrywki. My zaś wyłączyliśmy oświetlenie i gracz polega tylko na światłach swojego samochodu, prowadzących go po naprawdę przerażającej trasie. Zrealizowaliśmy to bazując na opiniach prawdziwych kierowców.
Jak dodaje:
Gran Turismo 5i Forza Motorsport 3 są obecnie na piedestale, każdy wierzy, że są to gry, które trzeba pokonać. To świetne produkty, ale zatrzymały się w miejscu i są produkcjami, w których liczą się liczby, matematyczna symulacja świetnej fizyki, podczas gdy my wykraczamy poza to wraz z naszymi emocjonalnymi i społecznościowymi aspektami rozgrywki.
Czytaj dalej
16 odpowiedzi do “Twórcy Shift 2 Unleashed: „Postawimy gatunek symulacji na głowie””
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Przedstawiciele pracującego nad Shift 2 Unleashed studia Slightly Mad słyną z dość odważnych wypowiedzi. Jakiś czas temu stwierdzili, że Gran Turismo 5 jest „sterylne” zaś zarówno produkcja Polyphony Digital, jak i Forza Motorsport 3 polegają tylko na „grindowaniu”. Tym razem twórcy gry ponownie zabrali głos i obiecują, że postawią gatunek symulacji „na głowie”.
Need for speed i symulacja ? To nie to.. !
malinek10: to już nie jest nfs. Usunęli podtytuł i jest po prostu Shift 2.
only PS3 What the [beeep]?! (ocb?!)
@Otton Nie wiem czy zauważyłeś, ale na screenach i trailerach jest przedstawiony napis NEED FOR SPEED na billboardach i na początku (ostatnio danego na stronę CDA) trailera (tym z dev-diary) jest także ten napis, więc twórcy najwyrażniej dalej próbują się „przebić” jako NfS
a ten gościu z newsa jest zbyt pewny siebie i produkcji jego firmy. Mnie np. ten cały Autolog wcale nie przekonuje… już kiepsko się spisał w Hot Pursuit i tam był trochę… przesadzony… Nawet jeśli nie utworzyłem konta w autologu, po każdym wyścigu gra próbowała mnie do niego zalogować, żeby przesłać wynik wyścigu… To było wnerwiające (już ostrzej nie chciałem powiedzieć… znaczy chciałem ale wolę jednak nie:P)
Wywracanie gatunku symulacji emocjonalnymi i społecznościowymi aspektami rozgrywki to jak próba lepszego odegrania Chopina poprzez rozbicie podpalonej gitary elektrycznej o fortepian.
O! steelin dobrze mówi!
Shift 2 zapowiada się na fajną GRĘ. Symulacje to FIZYKA. Co mi po tym, że będę wiedział że mój znajomy, którego widzę codziennie, mam z nim kontakt przez telefon, gg, pobił mój czas o 0.02 sekundy? W symulatorach z prawdziwego zdarzenia liczy się odwzorowanie prowadzenia samochodu, a nie dawanie wrażenia społeczenistwa no-life-om. Btw. Forza i GT5 to nie symulatory! Są co prawda bliżej tego niż pierwszy Shift (mogę sie mylić, bo grałem tylko w GT5 i to chwilkę), ale choćby do rfactor trochę brakuje. Pozdro.
Cóż, pozostaje czekać, ale aktualnie to jednak z tych gier, których doczekać się nie mogę 😉
Niech nie obrażają Gran Turismo, wpierw niech popatrzą się na swojego Shifta 1… Najgorszy z NFS…
@rubbers2 – Prawdopodobnie mógłbym przepisać ten komentarz i oddałby moje zdanie na ten temat. Zarówno GT5 i Forza3 to gry bardzo dobrze równoważące symulację i zręcznościówkę. W sumie rFactor czy GTR to gry tylko naśladujące prawdziwą symulację, której w grach komputerowych nie uświadczymy. Ja mimo wszystko na Shift 2 się szykuję, bo autolog z HP mi się mocno spodobał i uważam go za największy plus tej imo mocno nieudanej produkcji. Jeśli w Shift2 model jazdy będzie przyjemny to czy czegoś więcej trzeba?
A mi ostatnie NFS’y się bardzo podobają. Shift może nie jest idealny, ale naprawdę wciąga. Najbardziej i tak lofciam GRID’a 😀
Jest takie powiedzenie „Nie Obiecuj abyś potem na durnia nie wyszedł”Oby mieli racje.
A moim zdaniem SHIFT jest „lepsiejszy” ad GRID[a]
Jedynka nawet była fajna, ale denerwołało mnie te zarzucanie d%pą na każdym zakręcie. Mam nadzieję że w 2 jazda będzie bardziej podobną jak w GRID’ie.