AI podsumuje najważniejsze wydarzenia na X-ie

Nowa funkcja została okraszona mianem Stories on X, a za jej działanie odpowiadać będzie nie kto inny, a Grok – czatbot opracowany przez zespół badaczy z podlegającej Elonowi Muskowi firmy xAI. O debiucie Stories on X poinformowano za pośrednictwem posta na, niespodzianka, X-ie:
Jak działają Stories on X? Sztuczna inteligencja przeczesuje serwis w poszukiwaniu postów na popularne tematy, po czym dokonuje ich podsumowania, wyświetlając użytkownikom streszczenie najważniejszych wydarzeń, które mogą leżeć w kręgu ich zainteresowań. Dla przykładu jeden z użytkowników serwisu pochwalił się przygotowanym dla siebie zestawieniem, na którym znalazły się takie pozycje, jak debata Muska z ekspertami na temat długu narodowego Stanów Zjednoczonych oraz czterdziestolecie DellTech.
Należy przy tym mieć na względzie, że opisywana nowość jest na ten moment dostępna jedynie za pośrednictwem przeglądarek internetowych oraz aplikacji przeznaczonej na system iOS. Aby z niej skorzystać, niezbędne okazuje się także wykupienie abonamentu Premium.