8.06.2022, 12:45Lektura na 3 minuty

Disney+: 800 filmów i ponad 1000 seriali na otwarcie usługi w Polsce

Start platformy w Polsce już 14 czerwca. Poza tym gigant mówi o wyprodukowaniu 60 lokalnych produkcji w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.


Michał „Perzi” Perzanowski

Na niedawnej zapowiedzi szef The Walt Disney Company na Europę Środkowo-Wschodnią, Kakhaber Abashidze, zapowiedział zbliżający się debiut usługi Disney+ m.in. w Polsce. Poza produkcjami komercyjnego giganta oferta zostanie rozszerzona o takie marki, jak National Geographic, Marvel czy Star Wars. W skład wejdą jeszcze tytuły od Disneya, Pixara i Star. - Wierzymy, że Disney+ stanie się ulubionym serwisem w Europie Środkowo-Wschodniej - mówił Abashidze.

Od 14 czerwca abonenci usługi Disney+ otrzymają dostęp do wszystkich filmów i seriali z uniwersów „Gwiezdnych Wojen”, a także komiksowego świata Marvela. W bibliotekach pojawią się więc takie produkcje, jak „Mandalorian”, „Księga Boby Fetta”, „Kenobi”, a także „WandaVision” i „Loki”. Fani obejrzą również wcześniej wyprodukowane filmy. Spodziewamy się maratonu „Avengersów” lub powtórki z całej sagi rodziny Skywalkerów.

Bogata oferta czeka również na najmłodszych. Ponad 300 tytułów ze stajni Disneya i Pixara dostępnych będzie od ręki. Mowa o klasykach, tj. „Toy Story” lub „Król Lewa”, ale pojawią się też niedawne kinowe hity, jak choćby „Luca”.

Wykorzystanie licencji National Geographic pozwoli na obejrzenie filmów i seriali dokumentalnych. Zachęcić mogą także autorskie produkcje z Jeffem Goldblumem i Gordonem Ramsayem w roli głównej.

W ofercie znajdą się również seriale, za których wyprodukowanie Disney nie odpowiada, ale nabył ich licencję na udostępnianie. Na platformie znajdą się „Simpsonowie”, „Family Guy”, „Grey’s Anatomy: Chirurdzy”, „Prison Break” i „The Walking Dead”. Nie zabraknie filmów pełnometrażowych z „Avatarem”, „Predatorem” i „Szklaną Pułapką” na czele.

Disney+ ogłosił też plany stworzenia 60 europejskich produkcji do 2024 roku. Wiadomość została przekazana przez prezesa Disneya na Europę i Azję, Jana Koeppena.


Walt Disney Company od dawna aktywnie działa w Europie. Uruchomienie Disney+ pozwoliło nam na spopularyzowanie naszych europejskich produkcji i stworzenie zupełnie nowych lokalnych filmów oraz seriali. Ogłosiliśmy już 16 takich przedsięwzięć, a wcześniej ogłosiliśmy plan zwiększenia ich liczby z 50 do 60 do końca 2024 roku.


Jan Koeppen

Łącznie to nawet 800 filmów i ponad 1000 seriali dostępnych od ręki.

14 czerwca platforma Disney+ rusza na podbój Europy Środkowo-Wschodniej. Poza Polską usługa dostępna będzie w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Bułgarii, Serbii, Albanii oraz w Bośni i Hercegowinie.

Koszt abonamentu Disney+ to 28,99 zł miesięcznie. Osoby, które do 13 czerwca zarejestrują się na disneyplus.com i wykupią usługę na cały rok, zapłacą 232 zł, a więc promocyjnie poniosą koszt tylko ośmiu miesięcy. Jedno konto zdolne jest do obsługiwania czterech urządzeń jednocześnie i stworzenia aż siedmiu profili.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów81

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane