11.07.2022, 09:45Lektura na 2 minuty

Fan zmontował z serialu „Obi-Wan Kenobi” dwugodzinny film

Hawajski filmowiec dokonał własnej poprawki, a internautom bardzo spodobała się ta edycja.


Michał „Perzi” Perzanowski

Ostatnie rewelacje na temat serialu „Obi-Wan Kenobi” mówiły o pierwotnych planach jej produkcji. Obraz o mistrzu Jedi i jego przygodach między prequelami i sequelami miały być pełnometrażowym filmem, a gdyby przychody zadowoliły Disney, miała powstać nawet cała trylogia.

Hawajski filmowiec i fan, Kai Patterson, zmontował cały serial w 2,5-godzinny film. Edytowana wersja o tytule „The Patterson Cut” została udostępniona za darmo w sieci. „Serial o Obi-Wanie, moim zdaniem, cierpiał z powodu rzeczy, które były łatwe do naprawienia w scenariuszu i w montażu” pisze Patterson na swojej stronie internetowej.


W produkcji dominowały m.in. niedopasowane tempo, całe sceny, które ostatecznie nic nie znaczyły, głupie dialogi i wybory reżyserskie. Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zmienić to, co mogłem. Żeby była jasność - to jest moja własna artystyczna interpretacja tego, jak te sceny mogłyby być połączone razem, aby stworzyć coś, co działa lepiej w moim osobistym odczuciu.


Kai Patterson

Recenzję "Kenobiego" przeprowadził Smuggler. „Miałem złe przeczucia”.

Strona Pattersona dalej ostrzega potencjalnych widzów, że ukazana przez niego wersja cyfrowa nie powinna być udostępniana publicznie i chce, aby wszyscy „zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać ten montaż z dala od rąk piratów filmowych”. „Filmowa edycja” powinna być oglądana lub pobierana tylko wtedy, gdy widzowie opłacili już abonament Disney+.

Kiedy „Obi-Wan Kenobi” był jeszcze w fazie planowania, miał stać się pełnometrażowym filmem z serii „Star Wars Stories”, do którego zaliczamy „Rogue One” i obraz o Hanie Solo. Scenarzysta Stuart Beattie powiedział, że plany zmieniły się po rozczarowujących wynikach kasowych Solo.

W ostatnim wywiadzie Beattie wyjaśnił, że w jego oryginalnym pomyśle na Obi-Wana dla Lucasfilmu były „trzy historie, ponieważ Obi-Wan musiał przejść trzy konkretne przemiany, aby zmienić się w Bena, którego poznajemy w Nowej Nadziei”.

Pomysły te zostały zrealizowane przez Disney. Historie dla zamierzonej trylogii poznajemy w okrojonej wersji. Są to bowiem trzy pierwsze odcinki wydanego ostatnio serialu.

Kolejną pozycją we franczyzie „Star Wars” jest serial „Andor”, którego premiera na Disney+ zaplanowana jest na 31 sierpnia. Wówczas ukażą się dwa pierwsze odcinki.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów171

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane