9
4.04.2023, 11:15Lektura na 2 minuty

Harry Potter może powrócić w serialu na HBO Max

Warner Bros. jest bliski sfinalizowania umowy na serialowy reboot przygód Harry'ego Pottera.


Jakub „rajmund” Gańko

Uniwersum Harry'ego Pottera zdaje się przeżywać w ostatnich miesiącach kolejną młodość za sprawą Hogwarts Legacy i jego ogromnego sukcesu. Gra studia Avalanche Software pobiła w Europie nawet Call of Duty i Red Dead Redemption 2, więc coś zdecydowanie jest na rzeczy. I nic dziwnego, że Warner Bros. szuka kolejnych sposobów na sprawną monetyzację marki.

Jak donosi Bloomberg, powołując się na swoje anonimowe źródła, wytwórnia właśnie finalizuje umowę na serialową adaptację książek o przygodach młodocianego czarodzieja, która miałaby trafić do oferty HBO Max. Każdy kolejny sezon stanowiłby ekranizację kolejnego tomu sagi, więc mielibyśmy okazję prześledzić jeszcze raz doskonale znaną historię, lecz z udziałem innej obsady i zapewne w nieco rozszerzonej w stosunku do filmów kinowych wersji.

Prawdopodobnie nie jest to jedyny projekt rozpatrywany przez Warner Bros. Jeszcze w lutym informowaliśmy o serialowej adaptacji Hogwarts Legacy. Były to jednak tylko plotki i być może obecnie opisywany w mediach serial wyparł tamten pomysł. A może czekają nas dwa seriale osadzone w świecie Harry'ego Pottera. I kolejne Fantastyczne zwierzęta...


A co z J.K. Rowling?

Oczywiście dyskutując na temat nowej adaptacji książkowego cyklu o Harrym Potterze nie sposób uniknąć słonia w salonie, a więc kontrowersyjnej autorki całej tej historii. Doniesienia na temat umowy mówią o tym, że J.K. Rowling mogłaby zostać zaangażowana do prac nad serialem, lecz nie może pełnić roli showrunnerki. Być może do czasu finalizacji (i w ogóle oficjalnego ogłoszenia) całego przedsięwzięcia, coś jeszcze na tym polu ulegnie zmianie.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1699

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze