6
24.11.2022, 14:45Lektura na 1 minutę

Marcin Kudełka nie żyje. Aktor podkładał głos m.in. pod Johnny'ego Bravo

Zmarł Marcin Kudełka, aktor znany głównie z ról dubbingowych, w tym polskiego głosu Johnny'ego Bravo. Miał 59 lat.


Jakub „rajmund” Gańko

W wieku 59 lat zmarł Marcin Kudełka. Aktor rozpoczął karierę już w wieku 11 lat od roli w filmie muzycznym „Zaczarowane podwórko”. W późniejszych latach występował m.in. w serialach „Dom” czy „Badziewiakowie”, lecz największą rozpoznawalność przyniosły mu role dubbingowe. Na tym polu zapadł w pamięci polskich widzów przede wszystkim jako głos Johnny'ego Bravo z kultowej kreskówki Cartoon Network.

Informację o śmierci Marcina Kudełki podał kanał na YouTubie Widzę Głosy. Potwierdził ją przyjaciel aktora, Marek Bimer.

Marcin Kudełka urodził się 5 października 1963 roku w Warszawie. W 1990 roku ukończył studia na PWST (dzisiejszej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza) w Białymstoku na Wydziale Lalkarstwa. Późniejszą karierę związał jednak z aktorstwem, m.in. podkładając głosy w filmach Disneya „101 Dalmatyńczyków”, „Goofy na wakacjach” czy „Król Lew II: Czas Simby”.

Poniżej jedna z najsłynniejszych scen z udziałem Johnny'ego Bravo i głosem Marcina Kudełki:

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1145

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze