5
3.04.2024, 17:45Lektura na 2 minuty

„Matrix 5”: Powstaje kolejna odsłona. Reżyserią zajmie się twórca „Domu w głębi lasu”

To jeszcze nie koniec przygód w świecie „Matriksa”. Nową odsłoną zajmie się reżyser, mający na swoim koncie też kilka głośnych scenariuszy, m.in. do „Marsjanina” czy „Cloverfield”.


Samuel Goldman

Ogłoszenie „Matriksa 4 było zaskakujące, ale spodziewane – od lat plotkowało się o tym, że marka w jakiejś formie powróci. Powróciła w takiej, w jakiej mało kto sobie tego życzył, bo choć pierwsze opinie nie były złe, to ostatecznie dostaliśmy kiepski fanserwis i zdziadziałego bohatera, o czym więcej dowiecie się z recenzji Ottona. Trudno też mówić o sukcesie kasowym, ponieważ przy budżecie około 190 milionów dolarów zwróciło się nieco ponad 159 milionów.

Tym bardziej dziwi decyzja o kontynuowaniu agonii tej serii. „Matrix 5” będzie pierwszą odsłoną, jaka powstanie bez bezpośredniego udziału sióstr Wachowskich – Lana będzie wyłącznie producentką, a scenariuszem i reżyserią zajmie się Drew Goddard, czyli twórca „Domu w głębi lasu” oraz scenarzysta „Marsjanina”, „World War Z” czy „Cloverfield”.

Nie znamy jeszcze szczegółów fabuły i nie wiemy, czy historia będzie kontynuacją „czwórki”, czy może rebootem, o którym wspominano jeszcze przed zapowiedzią „Zmartwychwstania”. Mamy tylko lakoniczne oświadczenie Jessego Ehrmana, szefa produkcji Warner Bros.:


Drew przyszedł do Warner Bros. z nowym pomysłem, który będzie niesamowitym sposobem kontynuacji świata »Matriksa« i uhonoruje to, co Lana i Lilly Wachowskie rozpoczęły ponad ćwierć wieku temu, ale jednocześnie zaoferuje wyjątkową perspektywę opartą na jego własnej miłości do filmu.


Jesse Ehrman

Nie wiemy, kiedy nowy „Matrix” miałby się ukazać, ale prawdopodobnie usłyszymy o nim jeszcze w tym roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1086

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze