4
30.08.2023, 09:15Lektura na 2 minuty

Na Netfliksa trafią klasyczne kreskówki stacji Cartoon Network

Netflix opublikował listę wrześniowych nowości na swojej platformie streamingowej. Będą oryginalne seriale HBO i klasyczne kreskówki z Cartoon Network.


Michał „Perzi” Perzanowski

Czy seriale HBO na Netfliksie to coś niezwykłego? Nie do końca. W kwietniu bowiem dyrektor Warner Bros. David Zaslav zdradził, że HBO będzie odchodzić od wyłączności dla swoich filmów i seriali. Wytwórnia ma skupić się na produkcjach kinowych, natomiast licencje na emisję innych produkcji wytwórni – aby poprawić wyniki finansowe – mogą być wykupione przez konkurencyjne platformy.

Efekt zobaczymy więc we wrześniu, gdy na czerwono-czarny serwis trafią takie pozycje jak „Kompania Braci”, „Pacyfik” (15 września), „Sześć stóp pod ziemią” i „Gracze”. Pod koniec września dostaniemy też możliwość obejrzenia superprodukcji „Spider-Man: No Way Home” czy „Szybcy i Wściekli 9”.

2
zdjęć

Kreskówki z Cartoon Network na Netfliksie

Swój wpływ na platformie Netfliksa będzie miała licząca już 31 lat stacja Cartoon Network. W streamingu zobaczymy więc kilka klasycznych produkcji z lat 90.

Najważniejszą z nich jest chyba „Batman: The Animated Series”, która przez długie lata była wzorem do naśladowania dla późniejszych twórców filmów i gier z superbohaterami w roli głównej. W mrocznym, ręcznie rysowanym Gotham autorstwa Bruce’a Timma śledzimy historię Bruce’a Wayne’a i jego ikonicznych złoczyńców. Głos postaciom udzielili m.in. Kevin Conroy (wcielający się również w Batmana w serii Arkham) czy Mark Hamill (Joker w serii Arkham).

Netflix zapowiedział również m.in. „Atomówki” i „Ben 10”, a wszystkie z nich mają być dostępne już 26 września.

3
zdjęć

Polska wersja stacji Cartoon Network zaczęła nadawanie w 1998 roku, ale przez dziewięć lat dzieliła pasmo z kanałem TCM, na którym prezentowano filmowe klasyki Złotej Ery Hollywood.

Wrócicie do kreskówek sprzed lat? A jeśli nie zachęca was oferta Netfliksa, co z klasycznych animacji CN obejrzelibyście najchętniej? Dajcie znać!


Errata – 3.09.2023, 18:00

W niniejszym newsie przez pomyłkę pojawiły się tytuły, które nie trafią na Netfliksa. Jedynymi potwierdzonymi na chwilę obecną są „Atomówki” (sezony 1-2) i „Ben 10” (sezony 1-3):

Przepraszamy czytelników za wprowadzenie w błąd, a autora zalinkowanego tweeta/X-a Radosława Kocha – za rozpowszechnianie jego wpisu w niewłaściwy sposób.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane